S
 

WYDZIAŁ MECHANICZNY

AKTUALNOŚCI - ARCHIWUM

A+ / A-
szkola

Rada Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej nadała pośmiertnie Profesorowi Bogdanowi Kruszyńskiemu Medal Zasłużony dla Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej sygnowany numerem pierwszym.

 

Medal jest wyrazem uznania dla zmarłego przed rokiem byłego dziekana Wydziału Mechanicznego PŁ. Medal odebrała Ewa Kruszyńska, małżonka Profesora podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej.

więcej

 

2018-12-11

P&G zaprasza studentów na szkolenie w dniu 14 grudnia br.

szkolene

W dniu 14 grudnia (8.30- 15.30) w Fabryce Gillette w Łodzi odbędzie się warsztat: "Warsztat eliminacji awarii".

W czasie warsztatu poznasz podejście i system pracy eliminacji awarii jaki jest stosowany w P&G oraz narzędzia jakiego używają pracownicy w tym celu (m.in. WHY-WHY). Pod czujnym okiem ekspertów będziesz mógł przećwiczyć to narzędzie na rzeczywistych przykładach z produkcji.

Zapisy na mail wrsmechaniczny@gmail.com (imię, nazwisko, numer indeksu, rok/stopień, kierunek).

Jeśli potrzebujesz transportu z terenu Politechniki - daj znać, wszystkim chętnym zapewnimy przejazd‼️

 

więcej

2018-12-11

P&G zaprasza studentów na szkolenie w dniu 13 grudnia br.

szkolene

W dniu 13 grudnia (9.30- 15.30) w Fabryce Gillette w Łodzi odbędzie się warsztat: "Zarządzanie Projektami w Praktyce". Podczas szkolenia dowiesz się jak:

- zminimalizować ryzyko poprawienia błędów i powtarzania pracy;

- jak zarządzać projektem w poszczególnych fazach i jak właściwie zamknąć projekt;

-jak angażować uczestników projektu oraz dzielić zadania i odpowiedzialności.

Można jeszcze wysłać zgłoszenie na mail wrsmechaniczny@gmail.com (imię, nazwisko, numer indeksu, rok/stopień, kierunek).

W razie potrzeby napiszcie także, czy potrzebny wam transport. Nie martwcie się o nieobecność w trakcie zajęć, dla uczestników przewidziane zwolnienia z zajęć

 

więcej

2018-12-10

Zaproszenie na wykład otwarty.

Zapraszamy Studentów, Doktorantów oraz Pracowników Wydziału Mechanicznego na wykład otwarty prof. Pawła Keblinskiego z Materials Science and Engineering Department Rensselar Polytechnic Institute, New York, pt. "Nanocząsteczki i zlokalizowane ogrzewanie w perspektywie zastosowań w medycynie"

Wykład odbędzie się w dniu 14.12.2018 r. (piątek) o godz. 12.15 w sali 109 bud A18.

2018-12-07

CHRISTMAS OPEN DOOR AT LABORATORY OF LASER MOLECULAR SPECTROSCOPY.

Zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniu CHRISTMAS OPEN DOOR AT LABORATORY OF LASER MOLECULAR SPECTROSCOPY, które odbędzie się w dniu 11.12.2018 r. (wtorek) o godz. 10.15; 12.15; 14.15 Laboratorium Laserowej Spektroskopii Molekularnej Politechniki Łódzkiej przy ul Wróblewskiego 15.

Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zapoznania się z najnowszą aparaturą dostępną w LLSM, wzięcia udziału w prezentacjach pracowników LLSM.

 

więcej

2018-11-27

szkola

Studiujesz na Politechnice Łódzkiej? lubisz rozwiązywać zagadki? .

Chcesz się czegoś nauczyć, a przy okazji zdobyć atrakcyjne nagrody? Już 4 grudnia możesz zrealizować to wszystko na terenie swojej uczelni! W Fabryce Inżynierów powstanie pierwszy w historii uczelni escape room. W tym dniu zaplanowano również wiele innych okazji: Case study, konkursy, wykład i całe mnóstwo nagród do wygrania. Koniecznie wpadnij do Fabryki Inżynierów! Pamiętajcie - do escape room'u potrzebujemy 4-osobowych drużyn! Gotowe składy możecie wysłać na maila wrsmechaniczny@gmail.com W ramach szkoleń otrzymacie dyplomy uczestnictwa, a za wygrane genialne nagrody! Limit miejsc jest ograniczony więc spieszcie się!

2018-11-26

Stypendium w ramach grantu OPUS 14 dla studentów II i III stopnia.

Zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniem o stypendium w ramach grantu OPUS 14 dla studentów II i III stopnia.

więcej

2018-11-20

„Dzień dobry Biznes” 3 grudnia na PŁ

szkola

Biuro Karier Politechniki Łódzkiej i Bank Gospodarstwa Krajowego zapraszają studentów i absolwentów na spotkanie „Dzień dobry Biznes”, które odbędzie się 3 grudnia w godz. 15:15- 19:00, w budynku "Trzech Wydziałów" – LODEX, sala Oz 329 Politechniki Łódzkiej, przy ul. Wólczańska 256.

W programie:

  • spotkanie z przedsiębiorcą, który opowie o tym jak stawiał pierwsze kroki w biznesie porady jak założyć własna firmę i jakie możliwości dają projekty „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”, „Jeremie2” oraz „Wsparcie w starcie” bezpłatne warsztaty na dwa ciekawe tematy: „Od pasji do biznesu – jak stworzyć model biznesowy firmy” oraz „Kreatywność w Biznesie”.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Aby zarejestrować się na spotkanie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej.  Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Kontakt: Julia Skrzypkowska, doradca ds. przedsiębiorczości, Biuro Karier Politechniki Łódzkiej, julia.skrzypkowska@p.lodz.pl ; tel. 42 631 21 39

2018-11-15

II Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Inżynierów - EDYCJA IT.

szkola

Konferencja skierowana jest do studentów i doktorantów kierunków technicznych z całej Polski. Jej celem jest przedstawienie oraz zapoznanie się z pracami i osiągnięciami badawczymi młodych inżynierów z naszego kraju. Studenci zgłaszający swoje artykuły naukowe będą mogli otrzymać dodatkowe 5 pkt do stypendium Ministra Edukacji. Zgłoszenia artykułów naukowych przyjmowane będą do 12.12.2018r.

więcej

2018-11-13

UPGRADE YOUR STUDIES…

szkola

Serdecznie zapraszamy na 9. edycję Mobility Week, podczas której:
* zapoznasz się z ofertą wyjazdów na studia i praktyki zagraniczne,
* dowiesz się, jakie kroki należy podjąć, aby wyjechać na stypendium,
* spotkasz się z byłymi uczestnikami programu Erasmus+ oraz studentami zagranicznymi,
* pozyskasz praktyczne informacje dotyczące pobytu za granicą,
* przekonasz się, że wyjazd na wymianę studencką jest prosty i dostępny dla każdego!

Program 9. Mobility Week dostępny jest na stronie http://erasmus.p.lodz.pl/mobility

 

więcej

2018-11-09

szkola

Zaproszenie Women In Tech Summit w dniach 27-28 listopada w Warszawie

Politechnika Łódzka jest partnerem akademickim konferencji Women In Tech Summit, którą organizują Perspektywy w dniach 27-28 listopada w Warszawie.

Poprzez zgłoszenie sie do Działu Promocji Politechniki Łódzkiej można zdobyć jedną z 20 bezpłatnych wejściówek, rejestracja jest możliwa tylko Dziale Promocji PŁ.

więcej

2018-11-09

Studentko/ Studencie,

 

Chcecie się dowiedzieć jak studiuje się za granicą?...czego oczekują firmy od kandydatów na swoich pracowników?...co zrobić, by wyjechać na Erasmusa?
Bądźcie mobilni i przyjdźcie na spotkanie informacyjne dotyczące programu Erasmus+.
Kiedy: 20 listopada, godz. od 12 do 13
Gdzie: Aula im. Sołtana
Uwaga: Obecność obowiązkowa dla studentów II roku studiów I stopnia.
Tego samego dnia zapraszamy również do Strefy Relaksacyjnej w bud. A22, gdzie m.in. będziecie mogli porozmawiać z przedstawicielami firm: Sonoco Poland Packaging Services, Emerson i Procter&Gamble oraz napić się pysznej kawy

 

2018-11-02

Konkurs na jednorazowe stypendia naukowe dla szczególnie uzdolnionych studentów PŁ

 

Zarząd Fundacji Politechniki Łódzkiej oglasza konkurs na jednorazowe stypendia naukowe dla szczególnie uzdolnionych studentów PŁ. Stypendia mają charakter jednorazowej wypłaty, w wysokości 5000 zł brutto.

Zgodnie z regulaminem do składania wniosków o przyznanie jednorazowego stypendium uprawnieni są Dziekani lub Prodziekani Wydziałów PŁ. Wnioski można składać do 30.11.2018 w siedzibie Fundacji (ul. Żeromskiego 116, bud. A28, pok. 204) lub za pośrednictwem dziekanatów.

więcej

2018-10-25

szkola

XVI edycja Konkursu o Nagrodę ABB Stwórz przyszłość z ABB

Głównym celem Konkursu jest promowanie i wspieranie utalentowanych osób, pasjonujących się zaawansowanymi technologiami. Konkurs obejmuje obronione prace magisterskie, inżynierskie oraz doktorskie napisane wjęzyku polskim lub angielskim

Regulamin Konkursu oraz informacja o Laureatach poprzednich edycji znajduje się na stronie www.abb.pl/konkurs. Termin nadsyłania prac upływa 15.11.2018r.

więcej

2018-10-26

szkola

Wygraj stypendium od Emerson!

Konkurs Młodzi w Łodzi - wygraj stypendium od Emerson! Głównym celem miejskiego programu stypendialnego jest stworzenie młodym ludziom warunków, sprzyjających podejmowaniu studiów na kierunkach istotnych dla rozwoju Łodzi.

Rekrutacja do programu stypendialnego „Młodzi w Łodzi” potrwa do 27.10.2018r. Szczegółowe informacje i formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.mlodziwlodzi.pl.

więcej

2018-10-16

Wolontariat

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w wolontariacie akcyjnym, a także medycznym w Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi KRWINKA. Fundacja działa na terenie Łodzi. Wolontariat medyczny odbywa się na oddziałach VI i VII Centralnego Szpitala Klinicznego przy ul. Spornej 36/50.

Polega przede wszystkim na wspieraniu małych pacjentów poprzez organizowanie im czasu wolnego (gry, zabawy, czytanie książek). Wolontariat akcyjny to udział w akcjach promujących działalność Fundacji, pomoc w organizowaniu imprez charytatywnych, promowanie KRWINKI na targach, konferencjach i eventach.

Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 24. 10. 18 r o godzinie 17.00 w auli Centralnego Szpitala Klinicznego przy ul. Spornej 36/50.

 

2018-10-12

Bezpłatny certyfikowany kurs z języka angielskiego na poziomie B2/C1

 

Zapraszamy na bezpłatny certyfikowany kurs z języka angielskiego na poziomie B2/C1 kończący się licencjonowanym egzaminem TELC dualny. Kurs jest skierowany do studentów/studentek Politechniki Łódzkiej, wszystkich kierunków na 5 i 6 semestrze po ukończonym lektoracie z pozytywną oceną z egzaminu certyfikacyjnego na poziomie B2. Aktualnie uruchomione będą 2 grupy po 12 osób każda. Kurs trwa rok akademicki i obejmuje 90 godzin dydaktycznych dla każdej grupy. Więcej informacji w Zasadach rekrutacji dostępnych na stronie www.zpu.p.lodz.pl

więcej

 

2018-10-09

Rekrutacja na stanowiska stypendysty-doktoranta oraz stypendysty-studenta.

 

Rozpoczeła się rekrutacja w Katedrze Automatyki, Biomechaniki i Mechatroniki na stanowiska stypendysty-doktoranta oraz stypendysty-studenta, zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniami :

Stypendysta student pdf

Stypendysta doktorantpdf

 

2018-10-08

Zrównoważony rozwój - Debiut naukowy 2018

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na innowacyjny artykuł naukowy, projekt, pt.: „Debiut naukowy 2018” – „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ”

 

więcej
szkola

2018-10-05

Dzień Otwarty w Fabryce Kosmetyków P&G w dniu 26 października 2018 r.

 

Jesteś studentką Politechniki Łódzkiej i interesujesz się obszarem produkcji? Chcesz poznać nasze inżynierki i menedżerki oraz zrozumieć, na czym polega praca w fabrykach P&G? Chciałabyś zwiedzić fabrykę kosmetyków w Aleksandrowie Łódzkim, poznać nasze systemy produkcyjne i samodzielnie wyprodukować niewielką ilość kremu?

 

Zapraszamy wyłącznie dziewczyny studiujące w Politechnice Łódzkiej, preferowane kierunki: Mechanika i Budowa Maszyn, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Automatyka i Robotyka, Inżynieria Procesowa. Zgłoszenia: https://mlodziwlodzi.pl/poznaj-lodzkich-pracodawcow-zaprasza-fabryka-kosmetykow-pg/

 

więcej

2018-10-04

VIII edycja stypendium naukowego miasta Łodzi „ Młodzi w Łodzi”

 

Do 30 października studenci I roku studiów stacjonarnych będący laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych i tematycznych mogą składać wnioski o przyznanie Stypendium Miasta Łodzi.

Złożenie wniosków o przyznanie stypendium naukowego miasta Łodzi dla studentów wymaga rejestracji na stronie www.mlodziwlodzi.pl. Wypełniony wniosek należy także wydrukować oraz dostarczyć wraz z wymaganymi załącznikami do Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Łodzi, Al. Politechniki 32, II piętro, pok. 201, w nieprzekraczalnym terminie do 30 października 2018 r. (do godz. 16.00).

 

2018-10-04

szkola

Wystartowała rekrutacja do jedenastej edycji programów stypendialnych Młodzi w Łodzi

 

W roku akademickim 2018/2019 swój udział w inicjatywie stypendialnej zadeklarowało 21 firm i instytucji z Łodzi i regionu.

Rekrutacja do programów stypendialnych poszczególnych Pracodawców będzie trwała
do 26 października 2018 r. (za wyjątkiem rekrutacji do programu stypendialnego firmy P&G, która zakończy się 22 października 2018 r.)  

Regulaminy programów stypendialnych oraz formularze wniosków stypendialnych można znaleźć na stronie www.mlodziwlodzi.pl korzystając z wyszukiwarki stypediów.

 

2018-10-03

Zaproszenie

 

W dniu 25.10.2018r w Budynku CKM odbędzie się pierwszy dzień festiwalu Soundedit. Zapraszamy studentów do wspólnej dyskusji, aby zachęcić do pracy w zespołach i transparentnej komunikacji opartej na respekcie i słuchaniu.

W dniu 26 .10.2018 odbędzie się konferencja "Skills for Innovation" podczas której będzie omawiane jak rozwijać kompetencje i umiejętności potrzebne w pracy w innowacyjnych przedsiębiorstwach.

 

więcej

2018-10-01

Poszukiwani kandydaci na doktoraty na Uniwersytecie w Leeds.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertami.

Ogłoszenie nr 1

Ogłoszenie nr 2

 

2018-10-01

Rekrutacja na stanowiska stypendysty-doktoranta oraz stypendysty-studenta.

 

Rozpoczeła się rekrutacja w Katedrze Wytrzymałości Materiałów i Konstrukcji na stanowiska stypendysty-doktoranta oraz stypendysty-studenta, zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniami :

Stypendysta student pdf

Stypendysta doktorantpdf

 

2018-10-01

Zaproszenie

Dziekan Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej ma zaszczyt zaprosić na uroczystość inauguracji roku akademickiego 2018/2019, która odbędzie się 06 października 2018 roku (sobota) o godz. 10:00 w audytorium 5M10 im. A. Sołtana przy ul. Stefanowskiego 1/15.

Zaproszenie z programem uroczystości pdf

 

2018-10-04

Informujemy o trwających zapisach na zawody o puchar Rektora w pływaniu

 

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji zawodów pływackich. W niedzielę, 7 października, na basenie olimpijskim Zatoki Sportu PŁ będą rywalizować w różnych kategoriach: zawodowcy, pracownicy oraz studenci Politechniki Łódzkiej o Puchar JM Rektora PŁ.

Pracownicy i studenci PŁ zgłaszają się na zawody wysyłając formularz zgłoszeniowy do 5 października na adres: krzysztof.chelinski@p.lodz.pl lub po wydrukowaniu, zostawiając w Biurze Obsługi Klienta Zatoki Sportu Politechniki Łódzkiej. Opłatę startową od klubów w wysokości 10 zł za każdy start zawodnika pobierze Łódzki Okręgowy Związek Pływacki. Pracownicy i studenci PŁ są zwolnieni od opłaty startowej.

 

2018-09-26

Ostatni etap rekrutacji na wyjazdy na studia za granicą ze stypendium Erasmus+ w semestrze letnim 2018/2019!

 

Ogłaszamy dodatkowy etap rekrutacji na wyjazdy na studia w uczelniach zagranicznych w ramach programu Erasmus+ (kraje programu, KA103).

Rekrutacja będzie możliwa od 1.10.2018 do 14.10.2018 poprzez stronę mobility.p.lodz.pl. Przed rejestracją i dokonaniem wyboru uczelni zapoznaj się z zasadami rekrutacji i realizowania wyjazdów na studia Erasmus+, kraje programu. I harmonogram rekrutacji.

2018-09-17

 

Lista kandydatów przyjętych na studia doktoranckle realizujących projekt "Wdrożeniowa Szkoła Doktorancka" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2O14-202O (konkurs: POWER)

więcej

2018-09-13

foto

Konkurs na najlepszą magisterską pracę dyplomową w Politechnice Łódzkiej ogłasza Łódzka Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.

 

Ostateczny termin zgłoszenia to 20 września br. Zgłoszona praca ma spełniać określone wymogi: powinna być wykonana w terminie i obroniona w ostatnim roku, pomiędzy 20 września 2017, a 20 września 2018, z bardzo dobrym wynikiem. Jej tematyka ma być przydatna dla gospodarki. Do pracy należy załączyć opinię promotora i recenzenta oraz zaświadczenie z dziekanatu potwierdzające termin obrony. Prace przyjmuje przewodniczący komisji - dr inż. Adam Rylski (adam.rylski@p.lodz.pl) w budynku Fabryki Inżynierów XXI w., p. 306. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21 września br. Nagroda dla zwycięzcy to 2500 PLN oraz 1500 PLN dla promotora.

2018-09-11

Stypendium dla studentów II lub III stopnia.

 

Ogłoszenie o konkursie : Stypendium dla studentów II lub III stopnia. Termin nadsyłania zgłoszeń: 20 września 2018 r.

więcej

2018-09-07

foto

Polsko-Brytyjskie Forum Nauki .

 

Światowe innowacje, międzynarodowi eksperci, praktyczne warsztaty oraz wymiana doświadczeń współpracy polsko-brytyjskiej - to wszystko już za tydzień na Polsko-Brytyjskim Forum Nauki (PL-UK Science Forum)! Ta niepowtarzalna i prestiżowa konferencja naukowa odbędzie się w dniach 13-14 września w Warszawie.

Zarejestruj się już teraz!  https://www.surveymonkey.com/r/MJ6X5VN  

 

więcej

2018-09-04

Rozpoczęła się rekrutacja na szkolenia w ramach projektu „Dydaktyka 2.0” realizowanego przez Politechnikę Łódzką.

 

Najbliższy semestr jest ostatnim etapem realizacji projektu — w semestrze zimowym 2018/2019 dostępnych będzie ponad 100 miejsc szkoleniowych w ramach dwóch modułów obejmujących:
1. szkolenia z zakresu nowoczesnej dydaktyki: Problem Based Learning, Design Thinking, Case Teaching;
2. szkolenia z zakresu e-Iearningu, zarządzania informacją, umiejętności informatycznych.


Informacje na temat poszczególnych szkoleń oraz formularz zgłoszeniowy do projektu znajdą Państwo na stronie edu.p.lodz.pl/dydaktyka20. Rekrutacja trwa do 14 września 2018 r.
Zachęcam Państwa do skorzystania z oferty szkoleniowej.

 

więcej

2018-09-04

Zaproszenie na seminarium naukowe .

Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane tematyką Motor Control na spotkanie z prof. Mark Latash z Pennsylvania State University (USA), który poprowadzi wykład pt. „The neural control of action stability”.

Spotkanie odbędzie się w dniu 13 września 2018 o godz. 11:00 w sali 2M334 (budynek A22)

 

więcej

2018-08-31

Lista tematów preferowanych dla doktorantów w ramach konkursu POWER.

Lista tematów preferowanych dla kandydatów na studia doktoranckie na Wydziale Mechanicznym, dofinansowane ze środków NCBiR w ramach konkursu POWER.

 

więcej

2018-08-28

Oferty stażu

Firma CORNING OPTICAL COMMUNICATIONS poszukuje kandydatów na staż w :

Dział Jakości - pobierz ogłoszenie

Dział Inżynieryjnym - pobierz ogłoszenie

Dział Badań i Rozwoju - pobierz ogłoszenie

2018-08-20

Fundusz Młodych Naukowców

Dziekan Wydziału Mechaniczego prof dr hab inż Tomasz Kubiak ogłasza nabór wniosków kandydatów ubiegających się o stypendium naukowe doktorantów, granty wewnętrzne doktorantów i granty wewnętrzne młodych pracowników Wydziału Mechanicznego w roku 2018.

 

Podanie o stypendium lub grant wewnętrzny wraz z kompletem dokumentów kandydat składa do Dziekanatu Wydziału Mechanicznego PŁ (pokój nr 205), w terminie od 30 sierpnia do 10 września br

więcej

2018-07-19

VII edycja konkursu o stypednia z Własnego Funduszu Stypendialnego PŁ na rok akademicki 2018/2019

VII edycja konkursu o stypednia dla doktorantów z państw nienależących do Uni Europejskiej oraz uczestników Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej PŁ z Własnego Funduszu Stypendialnego PŁ na rok akademicki 2018/2019.

Podania o stypendium należy złożyć do dnia 31.08.2018 r. do Działu Nauki Politechniki Łódzkiej.

więcej

2018-07-19/p>

Airbus Helicopters Polska, poszukuje kandydatów na stanowiska :

Engineering Data Analyst pobierz pdf

Project / System Engineer pobierz pdf

Rationalization specialist for electrical components pobierz pdf

Designer pobierz pdf

 

2018-07-31

szkola

Konkurs o Nagrodę Naukową Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej za prace dyplomowe

Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej ogłosił ogólnopolski konkurs o Nagrodę Naukową za najlepszą studencką pracę dyplomową z zakresu inżynierii kosmicznej, obronioną w roku akademickim 2017/2018 (zarówno dla prac dyplomowych studiów I-go jak i II-go stopnia).

Termin składania prac do 30 października 2018 r.

więcej

2018-07-19

Trwa rekrutacja na studia II stopnia

Politechnika Łódzka prowadzi letni nabór na studia rozpoczynające się w semestrze zimowym roku akademickiego 2018/19 na 23 kierunki, z czego na 5 również w języku angielskim. Można też aplikować na studia niestacjonarne, na które przygotrowane jest 525 miejsc.

Dokładna lista kierunków oraz limity przyjęć na każdy z nich, dostępna jest w zakładce na stronie www.rekrutacja.p.lodz.pl/pl/lista-kierunkow.

więcej

2018-07-06

Stypendium Ministra za wybitne osiągnięcia dla Studentów i Doktorantów

Studencie, Doktorancie,

Termin składania wniosków o stypendium Ministra za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2018/19 trwa do dnia 19.09.2018 r. do godziny 14.00. Wnioski przyjmuje dziekanat w pokoju 209.

Wszystkie dostępne informacje i wnioski są dostępne na stronie Ministerstwa www.nauka.gov.pl

więcej

2018-06-22

Stwórz przyszłość z ABB

Zgłoś się do Konkursu o Nagrodę ABB. Konkurs obejmuje obronione prace magisterskie, inżynierskie oraz doktorskie, napisane w języku polskim lub angielskim, z następujących dziedzin:

Elektroenergetyka, Automatyka i diagnostyka przemysłowa, Energoelektronika, Inżynieria i zarządzanie procesami wytwarzania, Zaawansowane technologie i systemy inżynierskie, Technologie i systemy informatyczne, Nanotechnologia i inżynieria materiałowa w zastosowaniach przemysłowych.

 

Fundatorem nagrody jest Dyrektor Centrum Badawczego ABB oraz Prezes Zarządu ABB Sp. z o.o. Nagrody przyznane będą za opracowanie indywidualne lub zbiorowe.

Szczegółowe zasady przyznawania nagród zawarte są w Regulaminie Konkursu.

więcej

 

2018-06-18

Studia Doktoranckie

Serdecznie zapraszamy Państwa na Studia Doktoranckie w dyscyplinach:

– Mechanika

– Budowa i Eksploatacja Maszyn

– Inżynieria Materiałowa

więcej

 

2018-06-18

"3rd joint seminar on non-linear and adaptive dynamical systems",

 

Zakład Technologii Inteligentnych (IPPT PAN) zaprasza na wspólne seminarium z Katedrą Dynamiki Maszyn Politechniki Łódzkiej "3rd joint seminar on non-linear and adaptive dynamical systems", które odbędzie się  w piątek, 22 czerwca 2018 roku o godz. 11:00 w Sali Rady Naukowej im. I. Maleckiego (IPPT PAN).

Szczegółowy plan seminarium w załączniku.

 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!
dr hab. inż. Łukasz Jankowski, prof. IPPT
dr hab. inż. Przemysław Perlikowski, prof. PŁ

więcej

 

2018-06-06

XIV Letnie Praktyki Badawcze

Nudzą Cię schematy proponowanych praktyk? Weź udział w XIV Letnich Praktykach Badawczych!

Praktyki dotyczące zagadnień z zakresu matematyki - pobierz pdf

Praktyki dotyczące zagadnień z zakresu ekonomi - pobierz pdf

 

2018-06-05

Punkty z matury a wybór kierunku studiów

Każdy maturzysta właśnie teraz, po egzaminach, intensywnie zastanawia się nad dalszą ścieżką kształcenia i szuka informacji o kierunkach studiów na stronach uczelni. Podpowiadamy, jak wybierać i na co zwracać uwagę aplikując na jedyne studia techniczne w Łodzi.

więcej

Nowe kierunki studiów w rekrutacji na PŁ

W roku akademickim 2018/19 Politechnika Łódzka planuje uruchomienie kilku nowych kierunków studiów, na które można już aplikować w trwającej rekrutacji.

więcej
foto

2018-05-21

Novartis Open Day - 24 maja br.

Już 24 maja w godzinach 10:00-16:00 Novartis otworzy przed Tobą drzwi do świata nowych możliwości. Przyjdź na Open Day i zobacz, jakie możliwości oferuje szwajcarska firma! Podczas spotkania dowiesz się więcej na temat ścieżek kariery, poznasz osoby pracujące w Novartis i zobaczysz od kuchni, czym się zajmują. W trakcie spotkania przewidziana jest również niespodzianka. Chcesz dowiedzieć się jaka? Czym prędzej wypełnij formularz dostępny na https://novartis-open-day.questionpro.com/

Na zgłoszenia czekamy do 22.05.2018 r.

2018-05-15

Dodatkowy termin rekrutacji w czerwcu na praktyki Erasmus+.

Chcesz wyjechać na praktyki zagraniczne Erasmus+ w okresie wakacyjnym? Dla osób, które jeszcze nie zdążyły znaleźć miejsca praktyk, ogłaszamy kolejny termin rekrutacji w czerwcu!

więcej

2018-05-07

foto

18 maja - Meet The Business #2 - Lech Kaniuk

W swoim wystąpieniu Lech Kaniuk opowie o swojej drodze zawodowej, historii stworzenia największej w Polsce platformy do zamawiania jedzenia. Prelekcja będzie zawierała przemyślenia dotyczące prowadzenia oraz rozwijania firmy, a także zasad, którymi należy się kierować aby skutecznie przewodzić w swojej organizacji oraz zespole. zapraszamy 18 maja - Meet The Business #2 - Lech Kaniuk, 18:00–21:00 RED TOWER, Piotrkowska 148/150, Łódź

2018-05-09

foto

III edycja programu stażowego „Energia dla przyszłości”.

Program skierowany jest do studentów dwóch ostatnich semestrów studiów II stopnia oraz absolwentów, w przypadku których od daty ukończenia nauki do dnia zgłoszenia się do Programu Stażowego nie upłynęło więcej niż 12 miesięcy.
Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące stażu ze stypendystami tegorocznej edycji Programu, które odbędzie się we wtorek 15 maja, o godzinie 12:15 w audytorium im. Sołtana.

więcej
foto

2018-05-07

Poznaj łódzkich Pracodawców! Zaprasza GE!

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby chcące poznać firmę produkcyjną od podszewki na Dzień Otwarty, który odbędzie się 22 maja 2018 r. w godz. 9.30-15.00. Przyjdź i zobacz jak pracujemy!

Podczas wizyty:

• Zwiedzicie fabrykę aparatury elektrycznej

• Weźmiecie udział w warsztacie dot. zarządzania projektami

• Dowiecie się jak osiągnąć sukces podczas rekrutacji na staże w GE

• Poznacie ścieżki kariery naszych pracowników

więcej

2018-04-23

13 Międzynarodowe Sympozjum */SYMKOM 2018 IMP^2/

Szanowni Państwo, w związku z organizacją 13 Międzynarodowego Sympozjum */SYMKOM 2018 IMP^2 /* w dniach 18-20 października br., zapraszamy Państwa do udziału w tym wydarzeniu.

Gwarantujemy:

·udział w międzynarodowym sympozjum prowadzonym w języku angielskim,

·udział w wykładach proszonych naukowców z renomowanych uczelni zagranicznych,

·kontakt z naukowcami prowadzącymi innowacyjne badania naukowe,

·możliwość zapoznania się tendencjami rozwojowymi w przemyśle energetycznym.

Każdy uczestnik ma możliwość publikacji (po uzyskaniu pozytywnych recenzji) w czasopiśmie naukowym indeksowanym w bazie SCOPUS(12 lub 11 pkt. wg MNiSW).

więcej

foto

2018-04-23

VII meetup Stowarzyszenia Top 500 Innovators.

Zapraszamy Państwa na VII meetup Stowarzyszenia Top 500 Innovators. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-18 Maja w Zatoce Sportu PŁ gdzie zobaczą Państwo światowe innowacje, poznają międzynarodowych ekspertów i wezmą dział w praktycznych warsztatach.

Więcej informacji i rejestracja są dostępne na stronie wydarzenia http://top500meetup.pl/.

więcej

foto

2018-04-19

Zmieniaj świat na lepsze z firmą Novartis

Jeśli chcesz, aby Twoja przyszła praca miała wpływ na zdrowie ludzi na całym świecie, zgłoś się do programu stażowego w jednym z sześciu działów: technologia produkcji, laboratorium fizyczno-chemiczne, logistyka, engineering, finanse, HR. Program stażowy w Novartis to najlepszy sposób na start wymarzonej kariery zawodowej! Aplikuj na Program stażowy już dziś! :

Do Strykowa

Do Warszawy

2018-04-18

Rekrutacja na studia doktoranckie w ramach konkursu POWER.

Zapraszamy Państwa do rekrutacji na studia doktoranckie na Wydziale Mechanicznym, dofinansowane ze środków NCBiR w ramach konkursu POWER o nazwie Wdrożeniowa Szkoła Doktorancka.

 

więcej

2018-04-13

Zaproszenie na spotkanie z uczelnią partnerską Shibaura Institute of Technology, JAPONIA

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie z Panem Murata Yuichi, przedstawicielem partnerskiej Uczelni z Japonii - SHIBAURA INSTITUT of TECHNOLOGY w Tokyo w dniu 16.04.2018 o godz. 12:15, sala 12 budynku IFE.

Możliwości wyjazdu na studia I i II stopnia. Studia w całości w języku angielskim.

 

więcej

2018-04-12

foto

Rozwijaj swój START-UP

Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Startup, to konkurs ukierunkowany na innowacyjne projekty zarówno naukowe, technologiczne jak i kreatywne/artystyczne we wczesnej fazie rozwoju. Najlepiej rokującym osobom/zespołom zapewniamy dostęp do szkoleń, doradztwa, opieki mentorskiej ze strony doświadczonych przedsiębiorców, inwestorów i przedstawicieli funduszy VC. Do konkursu można zgłaszać zarówno projekty, usługi zmieniające świat globalnie, jak i te mniejsze nowatorskie wpisujące się w potrzeby lokalnego rynku. Ideą Konkursu jest łączenie młodego biznesu różnych środowisk z potencjalnymi kontrahentami oraz inwestorami. Konkurs, to przestrzeń dla networkingu pomiędzy młodym i dojrzałym biznesem oraz szansa na zdobycie kapitału na start lub rozwój firmy. Do 22 kwietnia br. trwa przyjmowanie zgłoszeń.

 

więcej

2018-04-12

Spotkanie z Mentorami i Organizatorami "Mam Pomysł Na Startup"

Zapraszamy do udziału w spotkaniu podczas którego będą obecni Organizatorzy, ekspert oraz mentor program. Podczas spotkania udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania uczestników, udzielą rad i cennych sugestii oraz podzielą się doświadczeniami z ubiegłego roku. Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia o godzinie 13:00 w Centrum Technologii Informatycznych PŁ.

 

więcej

2018-04-10

foto

Zaproszenie na I Ogólnopolską Konferencję Naukową: "Bezpieczeństwo w Inżynierii Procesowej"

Studenckie Koło Naukowe OKTAN z Politechniki Łódzkiej ma zaszczyt poinformować o uruchomieniu zapisów na I Ogólnopolską Konferencję Naukową:"Bezpieczeństwo w Inżynierii Procesowej" Wydarzenie odbędzie się w dniach od 24 do 26 września 2018 roku w Jastrzębiej Górze k. Władysławowa. Koszt uczestnictwa wynosi 120 zł (zapewnione jest zakwaterowanie oraz podstawowe wyżywienie). Zapisy trwają do 30 kwietnia 2018 roku. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

więcej

2018-04-09

Zaproszenie do wzięcia udziału w naszej VI edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Nauka niejedno ma imię ...".

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszej VI edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Nauka niejedno ma imię ...", która odbędzie się obiektach dydaktycznych Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy w dniach 23-24 czerwca 2018r.

 

więcej

2018-04-09

Zaproszenie na XVIII Warsztaty Projektowania Mechatronicznego

Zapraszamy na Warsztaty Projektowania Mechatronicznego odbędą się 17-18 Maja 2018 na Akademii Górniczo-Hutniczej im Stanisława Staszica w Krakowie.

Formularz rejestracji - pobierz

więcej

2018-04-09

Warsztaty IAESTE CaseWeek

Zapraszamy na warsztaty które prowadzone są w formie "case study" przez firmy zewnętrzne, jest to doskonała okazja dla studenta na poznanie pracodawców, wykorzystanie swoich umiejętności w praktyce oraz zdobycie nowych kwalifikacji. Warsztaty te są darmowe a udział w nich potwierdzony jest certyfikatem.

 

więcej

2018-04-09

foto

Zaproszenie na pierwsze otwarte wydarzenie z twórcą mBanku w SkyHub.

Serdecznie zapraszamy na pierwsze otwarte wydarzenie z twórcą mBanku w SkyHub. Odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 18:00 ul. Piotrkowska 148/150 Łódź (XV piętro).

 

więcej

2018-04-09

foto

Dzień Otwarty w firmie GE - 19 kwietnia 2018r.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby chcące poznać firmę produkcyjną od podszewki na Dzień Otwarty, który odbędzie się 19 kwietnia 2018 r. w godz. 9.30-15.00.

 

więcej
foto

2018-03-20

Akcja "Dziewczyny na politechniki" - zapisy na warsztaty w PŁ

Druk 3D z czekolady, warsztaty lutowania, radiowe, taneczne oraz kilkanaście innych przygotowali studenci i pracownicy Politechniki Łódzkiej dla uczestniczek tegorocznej akcji "Dziewczyny na politechniki".

Zapraszamy dziewczyny na PŁ od rana, 19 kwietnia (czwartek). Na wydziałach zaplanowano w tym dniu liczne warsztaty, na których uczestniczki dowiedzą się m.in. jak zabezpieczyć powierzchnię implantu, aby wyeliminować powikłania pooperacyjne? Jak wspomóc kierowcę gdy jego uwagę odwraca radio, telefon, nawigacja czy złe oświetlenie?

więcej

foto

2018-03-20

Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki na PŁ

Po raz 18. odbędzie się w Łodzi Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki (16-22.04) pod hasłem „Innowacje w nauce, technice i sztuce”. Dzień festiwalowy w Politechnice Łódzkiej to tradycyjnie czwartek, 19 kwietnia.

więcej

2018-03-26

Zaproszenie na II edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Technicznej: Transport Kolejowy 2018

Zapraszamy na drugą edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo - Technicznej „Transport Kolejowy Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość”. Udział w konferencji mogą wziąć zarówno studenci, jak i doktoranci oraz pracownicy naukowi. Wszystkich chętnych zapraszamy 6 czerwca 2018 r. do siedziby UTK w Warszawie.

 

więcej
foto

2018-03-23

SkyHub już otwarty!

Otwarto SkyHub - pierwszą w Łodzi strefę coworkingową. Młody przedsiębiorca może za darmo skorzystać z biura. Dostanie też wsparcie merytoryczne. SkyHub powstał we współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, czterech łódzkich uczelni (uniwersytetu, politechniki, Uniwersytetu Medycznego i Akademii Sztuk Pięknych) oraz lokalnych przedsiębiorców. Mieści się na 15. piętrze popularnego Red Tower – wieżowca.

więcej

2018-03-29

foto

Zaproszenie na na spotkanie z firmą Bosch Rexroth: „TechDay– Inżynieria Przyszłości".

 

 

Dziekan Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej oraz Zarząd Sekcji Naukowo -Technicznej Sterowania i Napędu Hydraulicznego SIMP O/Łódź serdecznie zapraszają na spotkanie z firmą Bosch Rexroth: „TechDay– Inżynieria Przyszłości”, które odbędzie się dnia 10.04.2018 r. (wtorek) od godz. 9.30 do godz. 15.30 w Fabryce Inżynierów XXI wieku (budynek A-18), sala 102

 

więcej

2018-03-13

 

W dniu 22 marca 2018 roku w budynku Wydziału Mechanicznego przy ul. Stefanowskiego 1/15 w budynku A22 w sali 1M01 odbędzie się Konferencja Transportowa dla Organów Administracji oraz Przewoźników Drogowych organizowana przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Łodzi oraz Katedrę Pojazdów i Podstaw Budowy Maszyn Politechniki Łódzkiej.

więcej

 

 

 

foto

2018-03-15

Dzień Otwarty w DELL - 11 kwietnia 2018 r.

Młodzi w Łodzi i firma Dell zapraszają na Drzwi Otwarte!


Zapraszamy studentów Politechnika Lodzka Preferowane kierunki/wydziały:
Zarządzanie i inżynieria produkcji
Mechanika i Budowa Maszyn
Centrum Kształcenia Międzynarodowego IFE

więcej

 

foto

2018-03-06

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową

Politechnika Warszawska oraz Siemens Sp. z o .o. zapraszają absolwentów studiów I i II stopnia do udziału w konkursie w jednej z dwóch kategorii tematycznych:

- automatyka i robotyka

- elektroenergetyka

 

 

więcej

2018-03-05

Praktyki

Studencie zapraszamy do zapoznania się z ofertami praktyk!

Międzynarodowy program praktyk studenckich IAESTE - więcej PDF

Procter & Gamble Plant Pampers - więcej PDF

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2018-03-02

foto

 

W przykrością zawiadamiamy, ze
w dniu 28 lutego 2018r. zmarł
doc. dr inż. Ryszard Przybylski

 

Dziekan Wydziału Mechanicznego w latach 1975-77
Pracownik Instytutu Maszyn Przepływowych
Wspaniały dydaktyk i wychowawca wielu pokoleń inżynierów
Wieloletni Asystent JM Rektora PŁ

 

 

 

więcej

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2018-02-28

foto

Zaproszenie na "Salon Projektów"

Studencie!

Chciałbyś czynnie uczestniczyć w rozwoju nauki?

Chciałabyś zostać częścią zespołu badawczego i rozwijać swoje pasje?

Uważasz, że twoja wiedza i umiejętności mogą przydać się w zespole projektowym działającym na uczelni?

Jeżeli tak, to WRS Wydziału Mechanicznego zaprasza cię serdecznie na „Salon Projektów”, który odbędzie się 6.03.2018 w godzinach 12-14 w sali 102 Fabryki Inżynierów. Na wydarzeniu przedstawiciele katedr/instytutów działających na naszym wydziale zaprezentują jakimi projektami i badaniami zajmują się obecnie oraz jakich studentów potrzebują do dynamicznego rozwoju swojej pracy. Może to właśnie TY! Przyjdź, przekonaj się i już za chwilę bądź członkiem zespołu odnoszącego międzynarodowe sukcesy!

2018-02-22

foto

Studenci sem. 6, kierunki: Automatyki i robotyki oraz Mechaniki i budowy maszyn.

Serdecznie zapraszamy do udziału w 2 edycji projektu Program Rozwoju Kompetencji w PŁ w obszarze transportu realizowanego na Wydziale Mechanicznym oraz na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Głównym elementem tego działania jest wykonywanie projektów, których realizacja będzie wspierana przez doświadczonych specjalistów z przemysłu przy opiece merytorycznej wybranych pracowników dydaktycznych o dużym dorobku dydaktycznym znanych z dobrych relacji ze studentami.

Głównym elementem tego działania jest wykonywanie projektów, których realizacja będzie wspierana przez doświadczonych specjalistów z przemysłu przy opiece merytorycznej wybranych pracowników dydaktycznych o dużym dorobku dydaktycznym znanych z dobrych relacji ze studentami.

więcej

2018-01-24

Konkurs na najlepszą pracę magisterską w zakresie transportu intermodalnego.

 

Zarząd Krajowy Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP ogłasza I edycję konkursu na najlepszą pracę magisterską w zakresie transportu intermodalnego pod nazwą „Transport intermodalny – integracja przewozów światowych”. Zgłoszenia do 22 lutego 2018 r.

 

więcej

2018-01-23

XIX edycji Konkursu o nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego

Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego informuje o ogłoszeniu XIX edycji Konkursu o nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego za najlepsze rozprawy habilitacyjne i doktorskie oraz prace magisterskie i dyplomowe tematycznie związane z województwem łódzkim.

Nabór wniosków w konkursie odbędzie się w terminie od 19 lutego 2018 r. do 23 marca 2018 r.

 

więcej

2018-01-15

AGH International Student Conference: Knowledge, Technology and Society.

Zaproszenie do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej AGH International Student Conference: Knowledge, Technology and Society (AGH ISC 2018), która odbędzie się w dniach 10-12 października 2018 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Konferencja AGH ISC 2018 kierowana jest do studentów studiów I i II stopnia, a także ich opiekunów naukowych.

więcej

2018-01-15

Summer Student Programme w CERNie

 

Zapraszamy do aplikowania w Summer Student Programme w CERNie. Termin zgłaszania aplikacji jest do 31 stycznia br. 

 

więcej

2018-01-16

XII edycja stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego

 

2 stycznia 2018 roku rozpoczęła się XII edycja stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego. Zgodnie z warunkami konkursu w konkursie mogą brać udział czynni studenci PŁ I i II stopnia oraz absolwenci, którzy ukończyli studia po 28.09.2017r. tj. w roku akademickim 2017/18 ale przed dniem 19.01.2018 r. i uzyskali z pracy dyplomowej ocenę co najmniej 4,5.

 

więcej

2018-01-12

Studenci z PŁ pokażą swój nowy superekonomiczny bolid

 

Zespól Iron Warriors z Politechniki Łódzkiej, rekordziści Polski w "jeździe na kropelkę", zaprasza na premierę BOLIDU ECO ARROW 3.0, którym planuje pobić nowy rekord. Studenci-pasjonaci działają w ramach Koła Naukowego Miłośników Motoryzacji przy Instytucie Maszyn Przepływowych PŁ i cały czas pracują nad nowymi rozwiązaniami. 

 

więcej

2018-01-11

Zaproszenia na Studencką Konferencję Naukową „Potencjał innowacyjny w inżynierii produkcji i technologii materiałów”

W imieniu Politechniki Częstochowskiej serdecznie zapraszamy na Studencką konferencję Naukową „Potencjał innowacyjny w inżynierii produkcji i technologii materiałów” .

więcej

2018-01-11

Ankieta Nauczyciela Akademickiego

 

Szanowni Państwo poniżej zamieszczone są dokumenty niezbędne do samooceny pracowników naukowo-dydaktycznych.

Instrukcja obsługi Nowego Punktatora --> pobierz

 

Nowy Punktator (do 5 lat) --> pobierz

 

Nowy Punktator (powyżej 5 lat) --> pobierz

 

2018-01-11

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia

 

Biuro Karier PŁ zaprasza studentów na bezpłatne szkolenia:

22.01.2018r. „Zawody przyszłości”  w godzinach 10.00 – 15.00
Zapisy: ewa.worotynska-kos@biurokarier.p.lodz.pl

26.01.2018r. „Planowanie i ocena opłacalności biznesu” w godzinach 10.00 - 15.00
Zapisy: kompetencje@biurokarier.p.lodz.pl

29.01.2018r. „ Menadżer innowacji – czyli jak tworzyć kreatywne pomysły” w godzinach  10.00 – 15.00
Zapisy: kompetencje@biurokarier.p.lodz.pl

Wszystkie szkolenia odbywają się w budynku przy al. Politechniki 3a, na 1 piętrze.

 

2018-01-05

Serdecznie zapraszamy pracowników Wydziału Mechanicznego

Serdecznie zapraszamy pracowników Wydziału Mechanicznego na spotkanie z zespołem Polskiej Komisji Akredytacyjnej wizytującym kierunek mechanika i budowa maszyn. Spotkanie odbędzie się we wtorek 9 stycznia br. o godz. 15.00 w sali 109, budynek A18 Fabryka inżynierów XXI wieku

 

2018-01-05

Serdecznie zapraszamy studentów kierunku mechanika i budowa maszyn

UWAGA Studenci MiBM zmiana godziny - spotkanie z zespołem Polskiej Komisji Akredytacyjnej odbędzie się w godzinach 11.30 – 13.00. Serdecznie zapraszamy studentów kierunku mechanika i budowa maszyn na spotkanie z zespołem Polskiej Komisji Akredytacyjnej wizytującym w/w kierunek.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 9 stycznia br. w auli 5M10 w godz. 11.30 – 13.00

 

2017-12-19

Konkurs prac magisterskich dotyczących zastosowania metod obliczeniowych

Celem konkursu jest promocja osiągnięć studentów w zakresie zastosowań technik obliczeniowych w szeroko rozumianej technice cieplnej. Dzięki obecności w jury konkursu przedstawicieli przemysłu i firm softwarowych, informacje o najlepszych pracach i ich autorach będą docierać do potencjalnych pracodawców. Termin zgłaszania prac: 20.01.2017.

więcej

2017-12-19

Konkurs na stanowisko student/doktorant w projekcie OPUS NCN

Zapraszamy do składania ofert na a stanowisko student/doktorant w projekcie OPUS NCN kierowanym przez dr hab. inż. Przemysława Perlikowskiego. prof. PŁ

więcej

2017-11-28

2ed Joint Seminar of IPPT PAN and Division of Dynamics

Zapraszamy na drugie wspólne seminarium Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN (Warszawa) oraz Katedry Dynamiki Maszyn PŁ.

Seminarium odbędzie się 8.12.2017 w Sali Rady Wydziału Mechanicznego - sala 102 w budynku A18. Zaczynamy o godzinie 10.00.

Szczegółowy program znajduję się w załączonym pdf

 

2017-11-29

Pilotażowy program edukacji wojskowej studentów w ramach Legii Akademickiej.

W związku z uchwałą Senatu PŁ w sprawie przystąpienia do realizacji programu pilotażowego edukacji wojskowej studentów w ramach Legii Akademickiej, chętnych studentów do działu w niniejszym programie prosimy o wpisanie się na listę udostępnioną w Siedzibie WRS Wydziału Mechanicznego oraz w Dziekanacie pokój 205. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa w dniu 06.12.2017 roku (Liczba miejsc ograniczona).

Do pobrania - Program szkolenia do realizacji edukacji wojskowej studentów w ramach Legii Akademickiej.

 

2017-11-22

Ogólnopolski Konkurs „Student-Wynalazca”

Do udziału w konkursie zapraszamy studentów i doktorantów oraz absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami/współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego chronionego prawem wyłącznym lub zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym RP lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą. Laureaci nagród głównych wezmą udział w Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie. Organizator sfinansuje koszty stoiska wystawienniczego oraz podróży i pobytu laureatów w Genewie.

więcej

2017-11-22

Kobiecy Podwieczorek Technologiczny.

Już 30 listopada br. odbędzie się kolejna odsłona Kobiecych Podwieczorków Technologicznych. Tym razem spotykamy się w łódzkiej fabryce Gillette, największej na świecie fabryce P&G produkującej ostrza i maszynki do golenia.

więcej

2017-11-20

Zapraszamy na ExcelDay !.

Na jakim stanowisku pracy potrzebny jest Excel? Odpowiedź jest prosta - praktycznie na każdym. Nie zmarnuj szansy na rozwój i zapisz się na warsztat dopasowany do Twojego przyszłego stanowiska pracy!

Wejdź na www.ExcelDay.com i zapisz się już dziś!.

więcej

2017-11-16

Corning Academy wraca na Politechnikę Łódzką

21 listopada podczas Corning Day przedstawiciele amerykańskiej firmy Corning spotkają się z przyszłymi inżynierami na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej.

więcej

2017-11-15

Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu kinematyki i dynamiki chodu..

z wykorzystaniem optoelektronicznego systemu do rejestracji ruchu (technika motion capture), systemu rejestrującego aktywność mięśni (EMG) oraz platformy dynamometrycznej.

więcej

2017-11-15

Zespół Internetowych Rewolucji zaprasza na warsztat ..

„Jak prowadzić działania promocyjne w internecie z głową, czyli tak żeby przynosiły efekty”. Dowiedz się jak internet pomoże Ci dotrzeć do nowych klientów i komunikować się z obecnymi. Poznaj skuteczne narzędzia stosowane przez praktyków, z których będziesz sam mógł skorzystać.

więcej

2017-11-14

Zbuduj działający jetpack i zgarnij 2 miliony od Boeinga.

Masz dość grawitacji? Chciałbyś ją pokonać w jakiś wyjątkowy sposób? Nie interesuje cię latanie za pomocą standardowych metod, bo jesteś typem marzyciela? Innowatora? Hmm, wydaje się, że jest dla ciebie pewien konkurs.

więcej

2017-10-25

Godziny dziekańskie

Szanowni Państwo

Przychylając się do prośby Studentów, Prodziekan Wydziału Mechanicznego dr hab. inż. Łukasz Kaczmarek, prof. PŁ ogłasza godziny dziekańskie dla wszystkich kierunków i lat studiów w dniu 31.10 br. od godziny 15.00 i 02.11 br. do godziny 10.00.

2017-10-24

VI edycja Konkursu na jednorazowe stypendia naukowe

Zarząd Fundacji Politechniki Łódzkiej ogłasza konkurs na jednorazowe stypendia naukowe dla szczególnie uzdolnionych studentów naszej uczelni.

Składanie wniosków rozpoczyna się 30.10.2017 r. i kończy 28.11.2017 r. Stypendia mają charakter jednorazowej wypłaty, w wysokości 5.000,00 zł brutto.

więcej

2017-09-26

Stypendia naukowe Miasta Łodzi dla studentów i doktorantów.

Rruszyła kolejna VII edycja stypendium naukowego miasta Łodzi, o które mogą się ubiegać studenci I roku studiów stacjonarnych, oraz doktoranci podejmujący badania w kluczowych dla rozwoju miasta obszarach mogą składać wnioski o przyznanie Stypendium Miasta Łodzi.  więcej

2017-10-20

Zaproszenie dla pracowników Wydziału Mechanicznego

Serdecznie zapraszamy pracowników Wydziału Mechanicznego na spotkanie z zespołem Polskiej Komisji Akredytacyjnej wizytującym kierunek transport. Spotkanie odbędzie się w piątek 27.10.2017 r. o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki W-2, budynek A10 na parterze

więcej

2017-10-20

Zaproszenie dla studentów kierunku transport. Serdecznie zapraszamy studentów kierunku transport na spotkanie z zespołem Polskiej Komisji Akredytacyjnej wizytującym w/w kierunek. Spotkanie odbędzie się w piątek 27.10.2017 r. o godzinie 13.00 w sali konferencyjnej Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki W-2, budynek A10 na parterze

2017-10-06

Dzien otwarty w firmie JTI w dniu 18.10.2017r.

JTI Polska ponownie zaprasza studentów i absolwentów na Dzień Otwarty w fabrykach w Starym Gostkowie. Uczestnicy wydarzenia wezmą udział w szkoleniu z technik komunikacji i autoprezentacji, spotkają się z przedstawicielem Działu Produkcji i będą mieli okazję zwiedzić nowoczesny park maszynowy, czyli zobaczyć, jak funkcjonuje duża fabryka na co dzień. JTI zapewnia darmowy transport z Łodzi

więcej

2017-10-05

Dyskusja o cyfrowej przyszłości podczas "Igrzysk Wolności".

„RE:wolucja / Cyfrowa rzeczywistość” - to tytuł tegoroczne edycji "Igrzysk Wolności", które odbędą się między 19 a 21 października w Łodzi. Impreza jest okazją do spotkania ludzi ciekawych świata i głodnych nowych idei. Wśród prelegentów znajdą się także eksperci z naszego Wydziału: prof . dr hab inż Piotr Kula, dr inż. Grzegorz Liśkiewicz.

więcej

2017-10-02

PGE dofinansuje najlepsze projekty kół naukowych z PŁ

JM Rektor Politechniki Łódzkiej ogłasza konkurs na dofinansowanie projektów kół naukowych w ramach współpracy naukowo – technicznej pomiędzy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. i uczelnią.

więcej

2017-10-02

Kreatywna noc i konferencja na PŁ

Pracowników i studentów PŁ zapraszamy w piątek i sobotę, 6 i 7 października, do udziału w konferencji EDU-BUS - Education to Business - Creative Highway to Development.

więcej

2017-09-27

Oferta pracy w DS Smith

DS Smith – duża, międzynarodowa firma produkująca opakowania, oferuje studentom i absolwentom pochodzącym z Polski, UE oraz spoza UE, możliwość rozwoju zawodowego i pracy w obszarach: produkcja, utrzymanie ruchu, technologia, logistyka.

więcej

2017-09-29

Oferta stypendialna firmy DAAD

Studia, kurs języka, a może pobyt badawczy w Niemczech? O większość stypendiów DAAD można ubiegać się tylko raz w roku, dlatego warto na czas przygotować wniosek.

więcej

2017-09-22

Studenci studiów II stopnia semestr III

proszeni są o zapisywanie się na przedmioty obieralne od 22 do 25 września 2017 r. Zapisy odbywają się na stronie internetowej webdziekanat.p.lodz.pl

 

2017-09-19

PŁ zainauguruje 73. rok w obecności ministra Gowina.

Uroczystość inauguracji nowego roku akademickiego 2017/2018 w Politechnice Łódzkiej odbędzie się 5 października (czwartek) o godz. 14.00 w audytorium im. A. Sołtana przy ul. Stefanowskiego1/15.

więcej

2017-09-18

II etap rekrutacji na studia doktoranckie rozpoczęty!!!

Kandydaci na studia doktoranckie proszeni są o składanie dokumentów w Dziekanacie Wydziału Mechanicznego:

II etap rekrutacji

Terminy zgłoszeń: od 18.09.2017 r. do 22.09.2017 r.

Termin przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych : 26.09.2017 r.

Ogłoszenie wyników:

do 29.09.2017 r. Łódź, ul. Stefanowskiego 1/15, budynek A 22.

 

Szczegółowe informacje: Dziekanat Wydziału Mechanicznego, tel. (0-42) 631-22-04 lub strona internetowa www.mechaniczny.p.lodz.pl – zakładka DLA KANDYDATÓW Rekrutacja Studia III stopnia.

 

2017-09-15

Lista osób przyjętych na studia doktorackie

Lista osób przyjętych na studia doktoranckie w roku akademickim 2017/2018. - pobierzpdf

 

2017-09-07

Nagroda NOT czeka na autora najlepszej pracy dyplomowej w PŁ

Konkurs na najlepszą magisterską pracę dyplomową w Politechnice Łódzkiej ogłasza Łódzka Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.

więcej

2017-09-06

XVII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu o dyplom i nagrodę Prezesa SIMP

 

XVII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu o dyplom i nagrodę Prezesa SIMP na najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym wykonaną i obronioną w krajowej wyższej szkole technicznej – rok akad. 2015/2016 i 2016/2017.

więcej

2017-09-06

Oferta pracy dla inżyniera

Bank Danych o Inżynierach, działając w imieniu pracodawcy, poszukuje osób na stanowisko: Inżyniera (Działu Wsparcia Technicznego) - pobierzpdf

2017-09-06

Konkurs na stypendystów.

Stypendysta Student - pobierzpdf Stypendysta Doktorant - pobierzpdf

 


2017-08-25

Staż w CERN dla studentów

Dodatkowe informacje na stronie www, lub od Pawła Czapskiego (e-mail do p. Pawła ), który obecnie jest na takim stażu.

 

więcej

2017-08-23

Bolidem po nowy rekord

Zespół Iron Warriors jako jedyny z Polski, w środę, 23 sierpnia rusza na zawody Pisaralla pisimmalle do Finlandii. Studenci Politechniki Łódzkiej chcą pobić własny rekord w pokonywaniu dystansu na 1 litrze paliwa - dziś ten wynik to 837 km. W zawodach 27 sierpnia zmierzą się drużyny z 12 krajów. Iron Warriors to zespół, który powstał pod koniec 2012 roku w Instytucie Maszyn Przepływowych. Projekt realizowany jest w ramach działalności Studenckiego Koła Naukowego Miłośników Motoryzacji.

 

więcej

2017-08-21

Ruszyła rekrutacja do projektu „Dydaktyka 2.0”

W połowie sierpnia rozpoczęła się rekrutacja do projektu „Dydaktyka 2.0” finansowanego ze środków pozyskanych przez Politechnikę Łódzką z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Realizacja projektu służy podniesieniu kompetencji dydaktycznych kadry akademickiej uczelni.

 

więcej

2017-08-01

Ogłoszenie VI edycji konkursu o stypendia dla doktorantów.

Ogłoszenie VI edycji konkursu o stypendia dla doktorantów z państw nienależących do Unii Europejskiej, oraz uczestników Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej PŁ z Własnego Funduszu Stypendialnego PŁna rok akademicki 2017/2018.

 

więcej

2017-08-03

 

 

Szanowni Państwo, z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 2 sierpnia 2017 roku zmarł Prof. dr hab. inż. Bogdan Kruszyński, Dziekan Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej w latach 2008-2016, Prodziekan ds. nauki w kadencjach 2002-2008, wieloletni Dyrektor Instytutu Obrabiarek i Technologii Budowy Maszyn, człowiek szczególnie zasłużony dla Politechniki Łódzkiej.

 

Uroczystości pogrzebowe odbyły się  w dniu 7 sierpnia 2017r. na cmentarzu w Pabianicach przy ul. J. Kilińskiego 53  

Z poważaniem

Tomasz Kubiak


 

 

 

 

2017-07-27

Oferta pracy

Stone Master SA jest wiodącym producentem kamienia dekoracyjnego działającym na rynku polskim. Spółka ma doświadczenie w branży, nie tylko w kraju, ale też i za granicą. Dzięki stale powiększającej swój zasięg sieci dystrybucji produkty Spółki trafiają do odbiorców w większości krajów Unii Europejskiej, Europy Wschodniej oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i Południowej.

W związku z dynamicznym rozwojem sieci sprzedaży poszukujemy osób na stanowisko: Technolog - miejsce pracy Łódź.

 

więcej

2017-07-18

Konkurs na stanowisko profesora

Konkurs na stanowisko profesora nadzwyczajnego lub profesora w Instytucie Eksploatacji Siłowni Okrętowch pobierz pdf

 

Konkurs na stanowisko profesora nadzwyczajnego lub profesora w Instytucie Podstawowych Nauk Technicznych -pobierz pdf

 

2017-07-20

Zapraszamy na studia doktoranckie

zaproszenie

 

więcej

2017-07-13

Oferty pracy

Supply Chain / Logistics Specialist pobierz pdf

 

Continuous Improvement Specialist -pobierz pdf

 

2017-07-07

Nowy partner Politechniki Łódzkiej

Politechnika Łódzka i Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1 w Łodzi podpisały 5 lipca porozumienie o współpracy naukowo-dydaktycznej. Otwiera ono perspektywy dla wspólnych inicjatyw jednej z wiodących firm europejskich branży lotniczej z uczelnią, której naukowcy posiadają know-how w zakresie prowadzonej przez tę firmę działalności.więcej

2017-07-03

Summer school “Inclusive communities. Urban Product Design for the Future”

Dear Partners and Colleagues,

I would like to inform you that we still have few places for our summer school “Inclusive communities. Urban Product Design for the Future” and we’ve changed application deadline for 16th of July. More information is available at: design.p.lodz.pl and online application at: http://www.ifeevents.p.lodz.pl/inclusivecommunities

 

więcej

2017-06-20

Seminar - Dr Simos Evangelou from Imperial Collage London

We are pleased to invite you to attend the Seminar of our guest Dr Simos Evangelou from Imperial Collage London in a seminar room of Dean's Office of Faculty of Mechanical Engineering on Thursday 22.06.2017 at 10.15 (Second floor in A22 building). Dr Simos Evangelou will give a talk on: "Mechatronic suspensions for road vehicles" Abstract: Two novel mechatronic suspension systems for cars, which are based on active variable geometry and active link electromechanical technologies and advanced control, will be presented. The talk will cover the concept, design, mathematical modelling, control, simulation, application and experimental testing of each technology.

 

więcej

2017-06-19

Mocni w Biznesie 2017- zgłoś swój start-up!

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 10 lipca 2017.

 

więcej

2017-06-08

Rekrutacja na XIII Letnie Praktyki Badawcze w Polskiej Akademii Nauk

Zapoznaj się ofertą pratyk : pobierz pdf, pobierz pdf, pobierz pdf,

 

2017-05-30

XV edycja Konkursu na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej 2017

Urząd Patentowy RP ogłasza XV edycję Konkursu na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej.Termin składania prac: 16 października 2017 r.

więcej

2017-05-30

Otwarty konkurs międzynarodowy, w którym nagrodą jest otrzymanie grantów NBUT „MISIS”

NBUT „MISIS” ogłasza otwarty konkurs międzynarodowy (Krótka Wizyta), w którym nagrodą jest otrzymanie grantów NBUT „MISIS” na wsparcie badań naukowych w dziedzinie rozwoju kierunku naukowego wspólnie z zaproszonymi na krótki okres wiodącymi naukowcami.

Wnioski składane w celu wzięcia udziału w konkursie na otrzymanie grantów NBUT „MISIS” powinny dotyczyć następujących strategicznych zagadnień (САЕ):

1. Metamateriały i elektronika pokrzemowa; 2. Energetyka autonomiczna i efektywność energetyczna; 3. Materiały i technologie potrzebne do wydłużenia życia i jego jakości; 4. Wzornictwo przemysłowe i technologie reindustrializacji gospodarki; 5. Zielone technologie wykorzystywane do zaoszczędzenia zasobów.

 

W przypadku pytań związanych z wzięciem udziału w konkursie prosimy wysłać mail na adres: projects@misis.ru nie później niż do 12 czerwca 2017r.

więcej

2017-05-30

V Konkurs na najlepszą pracę naukową i wdrożenie z obszaru obronności - przedłużenie terminu zgłoszeń do 7.07.2017 r.

Do 7 lipca 2017 r. można przesyłać zgłoszenia w ramach V edycji konkursu na najlepszą pracę naukową i wdrożenie z obszaru obronności. Konkurs jest organizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej a honorowym patronatem objął go Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Pula nagród w konkursie wynosi 200 000 zł.

Celem Konkursu jest promowanie dobrych praktyk i efektywności realizacji badań naukowych i prac rozwojowych na rzecz obronności państwa.

więcej

2017-05-29

Zapraszamy do udziału w konferencji “University and Industry"

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w konferencji “University and Industry”, która odbędzie się w czwartek 8 czerwca 2017 r. w godzinach 11.30–15.00 w Centrum Technologii Informatycznych PŁ (budynek B-19 przy ul. Wólczańskiej 217/223).

Udział w konferencji jest bezpłatny, wymaga jednak rejestracji. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie: http://krakow.inno-forum.org/event/university-industry-speak-different-languages-tell-thing/

Celem konferencji jest propagowanie najlepszych praktyk umożliwiających stworzenie i rozwój środowiska przyjaznego dla innowacyjnego biznesu opartego na wynikach badań naukowych.

więcej

2017-05-25

Program Stażowy Novartis Technical Operations

Grupa Novartis zaprasza do udziału w Programie Stażowym w Novartis Technical Operations. Program płatnych staży jest skierowany do studentów IV i V roku oraz absolwentów różnych kierunków – zarówno technicznych, biologiczno-chemicznych, jak i biznesowych oraz humanistycznych. Jednakże to nie kierunek studiów, lecz chęć do nauki oraz zdobycia praktycznych umiejętności jest najważniejsza. Każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie!

Do programu można aplikować poprzez formularz do 11 czerwca: - staż w Łodzi: https://www.pracuj.pl/praca/staz-w-novartis-technical-operations-poland-lodz,oferta,5309270

więcej

2017-05-24

Oferty pracy

Oferta pracy w Łodzi na stanowisku Administratora Systemów -pobierz pdf

 

Oferta pracy w Łodzi na stanowisku Programista C i C++ -pobierz pdf

 

Oferta pracy w Łodzi na stanowisku Software Test Engineer -pobierz pdf

 

Oferta pracy w Częstochowie na stanowisku Backup Administrator-pobierz pdf

więcej

2017-05-23

Lumileds szuka osoby na stanowisko elektronik

Lumileds jest firmą globalną łączącą dwa biznesy - innowacyjną technologię LED oraz oświetlenie samochodowe. Lumileds jest światowym liderem oświetleniowym, który oferuje swoim klientom oświetlenie samochodowe, oświetlenie ogólne oraz segment konsumencki.

więcej

2017-05-19

Zapraszamy wszytskich pracowników i studentów do projektu IDEA BOX

IDEA BOX to projekt realizowany z budżetu zadaniowego Politechniki Łódzkiej. Dzięki niemu wszyscy nasi pracownicy i studenci mają możliwość zgłaszania swoich pomysłów, których realizacja podniesie komfort pracy i studiowania w naszej uczelni. Termin zgłaszania pomysłów – do 31 maja 2017 r.

więcej

2017-05-19

Piknik Naukowy Instytutu Inżynierii Materiałowej PŁ

To będzie 1. Piknik Naukowy zorganizowany przez pracowników i studentów inżynierii materiałowej na Wydziale Mechanicznym PŁ. W niedzielę, 28 maja w godz. 14-21 organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy i spędzenia popołudnia na poznawaniu ciekawych laboratoriów nowoczesnego budynku Fabryki Inżynierów XXI wieku.

więcej

2017-05-23

Piknik Politechniki Łódzkiej dla pracowników i ich rodzin

Jego Magnificencja Rektor PŁ oraz Dziekan Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów mają zaszczyt zaprosić Pracowników PŁ, ich rodziny oraz Przyjaciół PŁ na coroczny Piknik Politechniki Łódzkiej, który odbędzie się dnia 9 czerwca 2017r. od godziny 17.00 na terenie Kampusu B PŁ za Biblioteką Główną.

Wstęp na piknik po okazaniu zaproszenia. Zaproszenia z voucherami na dania z grilla (dla jednej osoby) do odbioru od 24 maja br. w dziekanatach wydziałów i sekretariatach jednostek administracyjnych PŁ.

Liczmy na Państwa obecność i życzymy udanej zabawy! Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Pikniku PŁ 2017 dr inż.Kinga Stasik

więcej

2017-05-15

Dzień Otwarty w BSS w dniach 30 i 31 maja 2017 r.

BSS SA jest polską firmą świadcząca usługi outsourcingu finansowo-księgowego, należącą do PELION Healthcare Group. BSS SA zatrudnia ponad 300 pracowników, w tym wysokiej klasy specjalistów z zakresu: finansów podatków, kadr i płac oraz obsługi procesów biznesowych, posiadających uprawnienia: ACCA, biegłego rewidenta, doradcy podatkowego, Green Belt czy certyfikaty Ministerstwa Finansów. Obsługuje ponad 250 podmiotów z Polski i zagranicy. Wśród klientów BSS znajdują się m.in. emitenci notowani na rynkach GPW i NewConnect.

Jeśli chcesz się rozwijać w obszarach:

Outsourcing rachunkowości i sprawozdawczości

Konsolidacja sprawozdań

Outsourcing kadrowo-płacowy

Rachunkowość zarządcza

Podatki

Wsparcie procesów zarządzania płynnością

Odwiedź nas i zobacz jak pracujemy.

więcej

2017-05-15

Poznaj łódzkich Pracodawców! 26 maja BSH zaprasza na Dzień Otwarty!

Spotkanie dedykujemy głównie osobom III i IV roku studiów na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn oraz Automatyka i Robotyka, ale również będzie nam miło gościć uczniów pozostałych lat studiów. Maksymalna liczba uczestników to 30 osób.

Podczas spotkania będziecie mieli okazję zwiedzić Fabrykę Suszarek do ubrań oraz poznać firmę BSH, producenta AGD marek Bosch i Siemens. Nasi inżynierowie przeprowadzą warsztat „Sekrety działu rozwoju – warsztat z konstruktorami, czyli na czym polega praca w centrum Badań i Rozwoju (R&D)”. Ponadto opowiemy o filozofii TPM oraz będziecie mieli okazję odwiedzić komorę akustyczną, w której przeprowadzane są pomiary głośności naszych urządzeń. Szczególnie ciekawym punktem programu jest spotkanie z zespołem Test Team, które poddaje nasze urządzenia najróżniejszym testom..

więcej

2017-05-12

Fundusz Młodych Naukowców

Dziekan Wydziału Mechanicznego prof. dr hab inż. Tomasz Kubiak ogłasza nabór wniosków kandydatów ubiegających się o stypendium naukowe doktorantów, granty wewnętrzne doktorantów i granty wewnętrzne młodych pracowników Wydziału Mechanicznego w roku 2017 zgodnie z Regulaminem Funduszu Młodych Naukowców na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej (z dnia 23 listopada 2012 roku).

Podanie o stypendium lub grant wewnętrzny wraz z kompletem dokumentów kandydat składa do Dziekanatu Wydziału Mechanicznego PŁ (pokój nr 205), w terminie do 1 czerwca br.  

więcej

2017-05-12

Fundusz Młodych Naukowców

Dziekan Wydziału Mechanicznego prof. dr hab inż. Tomasz Kubiak ogłasza nabór wniosków kandydatów ubiegających się o stypendium naukowe doktorantów, granty wewnętrzne doktorantów i granty wewnętrzne młodych pracowników Wydziału Mechanicznego w roku 2017 zgodnie z Regulaminem Funduszu Młodych Naukowców na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej (z dnia 23 listopada 2012 roku).

Podanie o stypendium lub grant wewnętrzny wraz z kompletem dokumentów kandydat składa do Dziekanatu Wydziału Mechanicznego PŁ (pokój nr 205), w terminie do 1 czerwca br.  

więcej

2017-05-11

Wydarzenie „Startup Days” w dniach 3-4 czerwca 2017r.

 

Studencie, interesujesz się przedsiębiorczością, innowacjami oraz biznesem?

Na tym wydarzeniu nie może Cię zabraknąć!

Przyjdź i zdobądź wiedzę od twórcy mBanku, czy też współzałożyciela AMG.net (ATOS)!

Zapraszamy!

więcej

2017-05-10

Kosmiczne wykłady na PŁ

 

Szanowni Państwo, zapraszamy wszystkich studentów i pracowników PŁ, zainteresowanych tematyką lotów kosmicznych, na wykład Juana Castilleja, inżyniera z firmy Boeing, współpracującego z NASA przy programie systemu rakiet nośnych do misji na Marsa.

Wykład w języku angielskim pt. „Journey Beyond Earth: Building the Future of Human Spaceflight” odbędzie się na Politechnice Łódzkiej w najbliższy piątek 12 maja o godz. 12.00 w Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) w auli A-16, I piętro.

 

więcej

2017-05-08

Uroczysta inauguracja Juwenaliów 2017

 

Znowu nadchodzi ten czas w roku, kiedy władzę nad Łodzią przejmują studenci! Ich panowanie zaczyna się już 11 Maja i to w wielkim stylu – jak co roku bowiem bywalcy wszystkich łódzkich uczelni zbiorą się razem i ramię w ramię przemaszerują ulicą Piotrkowską, by po raz kolejny udowodnić, że jeśli chodzi o dobrą zabawę to nie mają sobie równych!

Start imprezy o godzinie 14.30 na Placu Wolności, skąd niedługo później pochód wyruszy Piotrkowską w kierunku Pasażu Schillera, gdzie Pani Prezydent Hanna Zdanowska przekaże braci studenckiej klucze do Miasta, tym samym uroczyście rozpoczynając Juwenalia.

W czasie pochodu organizowane będą gry i konkursy z nagrodami, a impreza zakończy się koncertem klimatycznego trio w składzie Bartek Grzanek, Piotr Kolasa oraz Marcin Ritter. Uczestnicy pochodu otrzymają bezpłatne t-shirty juwenaliowe.

Nie może Was tam zabraknąć!

 

więcej

2017-05-04

Znamy laureatów nagród rektora PŁ

Rozstrzygnięte zostały konkursy o Nagrody Jego Magnificencji Rektora Politechniki Łódzkiej.

Laureatem konkursu o nagrodę dla autora najlepszych publikacji naukowych wydanych w 2016 roku został prof. dr hab. inż. Tomasz Kapitaniak z Wydziału Mechanicznego.

W konkursie o nagrodę dla najmłodszego pierwszego autora publikacji naukowej zwyciężyła inż. Monice Kamockiej z Wydziału Mechanicznego.

Nagroda za najbardziej wartościowe wdrożenie w 2016 roku przyznana została prof. dr. hab. inż. Krzysztofowi Jóźwikowi oraz prof. dr. hab. inż. Zbigniewowi Kozaneckiemu z Wydziału Mechanicznego.

Nagroda za najwyższą liczbę cytowań w 2016 roku przyznana została prof. dr. hab. inż. Tomaszowi Kapitaniakowi z Wydziału Mechanicznego.

 

Nagrody zostaną wręczone w dniu Święta Politechniki Łódzkiej, 24 maja.

2017-04-26

Innowatorzy z PŁ na targach w Hanowerze

Na największych Międzynarodowych Targach Innowacyjnych Technologii Przemysłowych w Hanowerze (24-28 kwietnia), Politechnika Łódzka ma silną reprezentację. Na wystawie prezentują się naukowcy-wynalazcy oraz studenci-laureaci konkursu MNISW "Najlepsi z najlepszych": drużyna Raptors z łazikiem marsjańskim i zespół GUST z turbiną wiatrową.

więcej

2017-04-26

Spotkanie informacyjne dotyczące programu stażowego Energia dla Przyszłości

Spotkanie informacyjne dotyczące programu stażowego Energia dla Przyszłości, dla studentów 5 roku studiów (II i III semestr 2 stopnia) lub absolwentów (do jednego roku od ukończenia studiów) odbędzie się 9 maja o godz. 12.00 w sali 1M01

więcej

2017-04-24

Zapraszamy do Programu Stażowego "Energia dla Przyszłości "

Ministerstwo Energii, PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. ogłaszają nabór kandydatów na roczny, płatny staż w ramach drugiej edycji Programu Stażowego "Energia dla Przyszłości ” Liczba miejsc: 30 Miejsce realizacji Programu Stażowego: Ministerstwo Energii oraz siedziby spółek z Grup Kapitałowych każdego z Organizatorów stażu biorących udział w Programie (na terenie całej Polski). Termin odbywania stażu: październik 2017 – wrzesień 2018

 

więcej

2017-04-21

Zarządzanie projektami w praktyce

Firma P&G zaprasza na warsztaty pt. "ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI W PRAKTYCE".
Warsztaty odbędą się 28.04 (piątek) w godzinach 10-16 w klubie studenckim w Fabryce Inżynierów XXI w.                                          

Zapisy na mailu : wrsmechaniczny@gmail.com.

W zgłoszeniu należy podać:
- imię i nazwisko,
- numer albumu,
- kierunek i semestr studiów.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona!

więcej

2017-04-20

Akademickie Targi Pracy

Bardzo serdecznie zapraszamy na XII edycję Akademickich Targów Pracy, które odbędą się 26 kwietnia 2017 r. (środa) w hali Expo w godz. 10:00 – 16:00, wstęp wolny. Tego dnia będzie możliwość zapoznania się z ofertami staży, praktyk i pracy blisko 120 wystawców. Zapisy na szkolenia nadal trwają. (link do strony) Wszystkich studentów i absolwentów zachęcamy do odwiedzenia Strefy Doradczej, w której będzie możliwość sprawdzenia swojego CV i listu motywacyjnego  oraz zrobienia profesjonalnego zdjęcia. (link do strony)
Gościem specjalnym tegorocznej edycji ATP 2017 będzie Marcin Prokop, który poprowadzi wykład pod tytułem: Co to jest „marka osobista” i jak ją budować? (link do strony)

więcej

2017-04-11

Mobilna Prezentacja Kongsberg Automotive dotarła na Wydział Mechaniczny Politechniki Łódzkiej

Od kwietnia do końca czerwca, w kolejną trasę wyruszyła Mobilna Prezentacja Kongsberg Automotive. Instalacja odwiedzi w tym czasie politechniki i uczelnie techniczne w 8 miastach Polski. Dzięki tej prezentacji, studenci mogą poznać tajniki funkcjonowania i konstruowania systemów komfortu pasażera w najnowszych modelach aut. Interaktywną wystawę do środy, 19 kwietnia można zobaczyć na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej.

 

więcej

2017-04-03

Aplikacja na praktykę Erasmus+ od A do Z.

"Aplikacja na praktykę Erasmus+ od A do Z. Jak z sukcesem przygotować się do mobilności". Szkolenie dla studentów ubiegających się o wyjazd na praktykę E+ odbędzie się w dwóch terminach:

• 7 kwietnia, godz. 13-15 (piątek)

• 10 kwietnia, godz. 13-15 (poniedziałek)

 

więcej

XVII Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi

 

Zapraszamy wszystkich pasjonatów nauki do udziału w XVII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi 3-10 kwietnia 2017 r. czeka na Was kilkaset wydarzeń naukowych, kulturalnych i artystycznych przygotowanych m. in. przez łódzkie uczelnie wyższe oraz inne instytucje naukowe i kulturalne. Podczas warsztatów, pokazów, eksperymentów, lekcji festiwalowych i wykładów przekonacie się, że nauka i sztuka są fascynujące, często zabawne, i najważniejsze - dostępne dla wszystkich!

więcej

2017-04-02

Młodzi w Łodzi oraz COMARCH zapraszają na Dzień Otwarty 19 kwietnia 2017

Jeżeli chcesz spotkać się z ekspertami Comarch, dowiedzieć się, jak wygląda ich praca, dla kogo tworzymy oprogramowania oraz co zrobić, żeby zostać jednym z nas przyjdź koniecznie na DZIEŃ OTWARTY W COMARCH! W trakcie spotkanie odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania dotyczące zagadnień technicznych oraz procesu rekrutacji, staży wakacyjnych i pracy w Comarch! Zgłoś się do udziału już dziś! Liczba miejsc ograniczona!

 

więcej

2017-04-04

Młodzi w Łodzi oraz GE zapraszają na Dzień Otwarty 19 kwietnia 2017

Już 19 kwietnia w godzinach 9-15 zapraszamy na Dzień Otwarty w GE, w trakcie którego będziecie mieli możliwość: Poznać jedną z największych firm produkcyjnych na świecie. Zwiedzić fabrykę aparatury elektrycznej. Wziąć udział w warsztacie Lean Manufacturing. Wziąć udział w warsztacie rekrutacyjnym. Dowiedzieć się o możliwościach rozwojowych w naszej firmie.

Szczególnie serdecznie zapraszamy studentów kierunków technicznych.

 

więcej

2017-04-02

Młodzi w Łodzi oraz Ericsson zapraszają na Dzień Otwarty 10 kwietnia 2017

Chcesz zobaczyć jak pracują i co robią informatycy Ericsson? Zastanawiasz się w jaki sposób możesz do nas dołączyć? A przy tym wszystkim, chcesz się dobrze bawić i spędzić czas w wyjątkowy sposób? Serdecznie zapraszamy Cię do udziału w Dniu Otwartym.

Zgłoś chęć udziału już dziś i weź udział w wydarzeniu 10.04.2017 w godzinach 9:00-13:00 .

 

więcej

Młodzi w Łodzi oraz HTL-STREFA zapraszają na Dzień Otwarty 11 kwietnia 2017

Opowiemy Ci o naszej pracy, możliwościach rozwoju, benefitach

Oprowadzimy Cię po zaawansowanych technologicznie procesach produkcji

Przeszkolimy Cię z zakresu Lean Manufacturing Na życzenie, zbadamy Twój poziom glukozy we krwi Szczególnie serdecznie zapraszamy studentów 3, 4 roku kierunków technicznych.

 

więcej

„Dziewczyny na politechniki”

 

Akcja „Dziewczyny na politechniki” obchodzi w tym roku jubileusz dziesięciolecia. Z tej okazji w czwartek, 30 marca, na Politechnice Łódzkiej odbędzie się „Dzień otwarty tylko dla dziewczyn” Dr inż. Dorota Bociąga, adiunkt z Wydziału Mechanicznego PŁ wyjaśni podczas prezentacji: „Co, jak i dlaczego tak dużo może Kobieta w karierze naukowej?".

więcej

2017-04-20

Firma Seco/Warwick - poszukuje pracowników”

Firma Seco/Warwick, wieloletni partner przemysłowy Politechniki Łódzkiej w pracach badawczych oraz rozwojowych, rozpoczyna nabór pracowników, m.in. na stanowiska: konstruktorzy, elektrycy, automatycy, programiści, inżynierowie materiałowi.

więcej

2017-03-20

Stażysta w dziale testów i badań

Zapraszamy do aplikowania studentów ostatniego roku studiów inżynierskich bądź studiów magisterskich na kierunku mechatronika, mechanika i budowa maszyn, automatyka i robotyka, bądź pokrewnym.

 

więcej

2017-03-20

Konkurs na Najlepszego Absolwenta PŁ

Stowarzyszenie Wychowanków PŁ ogłasza konkurs Najlepszego Absolwenta Politechniki Łódzkiej 2016r. Kandydatów prosimy zgłaszać do Biura Stowarzyszenia Wychowanków PŁ (siedziba: Biuro Samorządu Studenckiego, Al. Politechniki 3a, pok. 2) w terminie do dnia 15 kwietnia 2017

 

więcej

2017-03-17

XIX Międzynarodowa Studencka Sesja Naukowa "Materiały i Technologie XXI wieku"

Studenckie Koło Naukowe MATER-TECH przy współpracy z władzami Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej organizuje w dniu 18 maja 2017r XIX Międzynarodową Studencką Sesję Naukową "Materiały i Technologie XXI wieku" Uprzejmie prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do 21 kwietnia. Po dodatkowe informacje zapraszamy na stronę http://www.sesja.matertech.pl/

 

więcej

2017-03-15

Konkurs Inżynierski EBEC

Konkurs Inżynierski EBEC to międzynarodowe wydarzenie odbywające się w 6 miastach w Polsce i ponad 30 krajach w całej Europie, w tym w Politechnice Łódzkiej. Jest skierowany tylko do studentów uczelni technicznych. Konkurs ma na celu aktywizację studentów na politechnikach oraz pokazanie, że wiedza zdobyta na uczelni znajduje praktyczne zastosowanie. Rejestracja na konkurs jest prowadzona do 26 marca br.

 

więcej

2017-03-14

Oferty praktyk z firmy Asco Numatics

Emerson i Asco Numatics Asco Numatics jest światowym liderem na rynku w zakresie produkcji elektrozaworów i automatyki przemysłowej, należy do amerykańskiego koncernu Emerson, który łączy najnowsze technologie, inżynierię i najbardziej innowacyjne rozwiązania.

W Zakładzie Produkcyjnym w Łodzi oferujemy ciekawą pracę w stabilnej i dynamicznie rozwijającej się firmie zajmującej się produkcją elektrozaworów, siłowników i podzespołów do nich. Główny profil produkcji stanowi obróbka skrawaniem i montaż.

Praktykant Działu Jakości – pobierz plik
pdf

Praktykant Działu Jakości – Laboratorium pomiarowe - pobierz plik pdf

 

więcej

2017-03-13

BIZNES W ŁODZI ROBIĄ MŁODZI

 

BIZNES W ŁODZI ROBIĄ MŁODZI pod takim hasłem rozpoczynamy kolejną edycję Konkursu na biznesplan pn. „Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Biznes” 2017

 

więcej

2017-03-10

Ogłoszenie konkursu na dwa stypendia dla studentów II lub III stopnia

 

Katerdra Automatyki, Biomechaniki i Mechatroniki ogłasza konkurs dla uczestnikiów studiów II lub III stopnia w zakresie nauk technicznych (preferowane kierunki: biomechanika, mechanika, mechatronika, matematyka stosowana).

 

więcej

2017-03-03

Dzień Otwarty w STX NEXT 29 marca 2017r.

 

Młodzi w Łodzi i STX NEXT zapraszają na Drzwi Otwarte! Poznaj łódzkich Pracodawców! Chcesz zobaczyć jak wygląda praca w jednej z największych firm typu Software House w Europie? Termin: 29.03.2017 Godziny: 10.00-14.00

 

więcej

2017-03-02

Targi Edukacyjne 2-3 marca.

Dziś i jutro w Hali Expo trwają XX jubileuszowe Targi edukacyjne w Łodzi. Zachęcamy wszystkich uczniów do zapoznania się z ofertą Politechniki Łódzkiej, a przede wszystkim propozycjami Wydziału Mechanicznego reprezentowanego m.in. przez Nasze Koła Naukowe.

 

więcej

2017-03-06

YAPA 10-12 marca 2017r

 

10 marca w Łodzi odbędzie się wyjątkowy festiwal. Już po raz 42 spotkają się na nim miłośnicy poezji śpiewanej, autorskiej, turystycznej i szeroko pojętego folku. Spotkają się, żeby wspólnie słuchać muzyki, grać i śpiewać. Yapa to największe takie wydarzenie w Polsce i jeden z najstarszych festiwali muzyki turystycznej i studenckiej w kraju.

 

więcej

2017-02-14

Dzień Otwarty w DELL w dniu 21 marca 2017 r.

 

Młodzi w Łodzi i firma DELL zapraszają na Drzwi Otwarte! Poznaj łódzkich Pracodawców!

więcej

 

2017-02-14

 

Dziekan i Rada Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej
ze smutkiem przyjęliśmy
wiadomość o śmierci

dra hab. inż. Tadeusza Zielińskiego.
profesora w Instytucie Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej

wieloletniego członka Rady Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej

Najbliższym
wyrazy głębokiego współczucia

składają:
Dziekan, Rada Wydziału oraz Pracownicy i Studenci
Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej

 

2017-02-12

XXII Konkurs o Nagrodę Siemensa za rok 2016

 

Politechnika Warszawska i SIEMENS Sp. z o.o. ogłaszają XXII Konkurs o Nagrodę Siemensa za rok 2016. Konkurs służy promowaniu wybitnych osiągnięć w technice i badaniach naukowych prowadzonych przez pracowników instytucji akademickich i pozaakademickich w Polsce.

więcej

2017-02-10

Stypendium na miesięczny pobyt badawczy we Francji

 

Ambasada Francji oraz Instytut Francuski w Polsce rozpoczęły przyjmowanie wniosków o przyznanie stypendium rządu francuskiego na pobyt badawczy [BGF Pobyt badawczy]. Program stypendialny rządu francuskiego finansuje i ułatwia zrealizowanie pobytu wybitnym polskim naukowcom do 45 rż. (ze stopniem naukowym doktora, profesora lub badacza), którzy planują przeprowadzić część badań we Francji.

więcej

2017-02-02

Konkurs o nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego za najlepsze rozprawy habilitacyjne i doktorskie oraz prace magisterskie i dyplomowe tematycznie związane z województwem łódzkim.

27 marca 2017 roku rozpocznie się nabór wniosków w Konkursie o nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego za najlepsze rozprawy habilitacyjne i doktorskie oraz prace magisterskie i dyplomowe tematycznie związane z województwem łódzkim. W konkursie uczelnie wyższe mogą zgłaszać prace obronione w 2016 roku, dotychczas nienagrodzone w formie nagrody pieniężnej w innych konkursach.

 

 

więcej

2017-02-02

Konkurs na najlepszą pracę inżynierską o tematyce energetycznej w roku akademickim 2016/2017

Veolia Energia Łódź i Politechnika Łódzka, ogłaszają IV edycję Konkursu na najlepszą pracę inżynierską o tematyce energetycznej obronioną w roku akademickim 2016/2017. Celem konkursu jest stymulowanie zainteresowania studentów Politechniki Łódzkiej energetyką, szczególnie obszarem związanym z produkcją ciepła i energii elektrycznej w skojarzeniu oraz ich dystrybucją.

 

 

 

więcej

2017-01-26

INTERNSHIP at AIRBUS HELICOPTERS

 

Airbus Helicopters Polska (Lodz) is looking for an intern for a 3-month internship. This internship will start in February or March 2017 .

więcej

2017-01-18

Konkurs na stanowisko Post-doc'a w projekcie OPUS

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pracy w projekcie OPUS (kierownik projekt: dr hab. inż. Przemysław Perlikowski, prof. PŁ). Szczegóły oferty znajdują się na stronie: http://www.perlikowski.kdm.p.lodz.pl/project.html

więcej

2017-01-25

Oferta praktyk w CERN

 

Studenci studiów inżynierskich i magisterskich na kierunkach elektrycznych, mechanicznych, informatycznych i fizycznych mogą aplikować do 12 kwietnia 2017 r. na praktyki do CERN. Praktyki trwają od 4 do 12 miesięcy i odbywają się w siedzibie Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN.

więcej

2017-01-25

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 21.01.2017 zmarł nasz

Kolega i Przyjaciel

dr hab. inż. Jarosław Strzałko

profesor na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej wybitny naukowiec, pracownik Katedry Dynamiki Maszyn, wcześniej Katedry Mechaniki Ogólnej, kierownik Zakładu Mechaniki Analitycznej w Katedrze Systemów Produkcji, nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń studentów Wydziału Mechanicznego.

Uroczystość pogrzebowa rozpocznie się o godz. 13.30, we wtorek 31.01.2017, w kaplicy na Cmentarzu Ewangielicko-Augsburskim, przy ul. Ogrodowej 43.

Koleżanki i Koledzy z Katedry Dynamiki Maszyn

Szanowni Państwo,
z  żalem informujemy, że zmarł prof. dr hab. inż. Zdzisław Haś

wieloletni Dyrektor Instytutu Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej, wybitny uczony, nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń studentów, doktorantów oraz pracowników nauki.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się dniu 20.01.2017r w Koniecpolu, w Kościele pod wezwaniem Trójcy Świętej

ul. Mickiewicza 8 o godz. 13.00

więcej

Oddaj Krew dla Dziekana!

Profesor Bogdan Kruszyński, w latach 2008-2016 Dziekan Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej potrzebuje Naszej pomocy.

więcej

2017-01-17

Łódzkie nagradza najzdolniejszych!

Łódzkie nagradza najzdolniejszych! XI edycja jednorazowych stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego. 1 lutego 2017 roku rozpoczyna się XI edycja stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego. Stypendium przyznawane jest w dwóch kategoriach: „uczeń” i „student”.

Maksymalna wysokość dofinansowania wynosi do 10.000 zł.

 

 

więcej

2017-01-16

Uwaga Studenci!

Doktor Agnieszka Kobierska zaprasza wszystkich zainteresowanych studentów V semestru z kierunku Automatyka i Robotyka oraz Mechanika i Budowa Maszyn na spotkanie informacyjne dotyczące Programu Rozwoju Kompetencji w Politechnice Łódzkiej w obszarze transportu. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek (17.01) o godzinie 12:15 w Fabryce Inżynierów w sali 109. Serdecznie zapraszamy!

2017-01-11

RobotStudio Challenge – podejmij wyzwanie świata robotów!

Rusza pierwsza edycja RobotStudio Challenge! Motyw przewodni konkursu, którego organizatorem jest firma ABB, to „zrobotyzowana linia produkcyjna”, a zadaniem uczestników będzie stworzenie symulacji jej działania w programie ABB RobotStudio.

 

więcej

2017-01-09

Stypendysta - doktorant i Stypendysta- student

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą stypendium.

Stypendysta - doktorant pdf

Stypendysta- student pdf

 

2016-12-15

Druga edycja konkursu Automatyk PŁ

Wydział Mechaniczny i Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej zapraszają do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu Automatyk PŁ. Osoby zainteresowane udziałem zapraszamy na spotkanie inauguracyjne konkursu, które odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2016, w pracowni 4M13, bud. A20 o godzinie 12:00. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją na temat konkursu book

więcej

2016-12-19

International Project Week Saxion

Saxion University of Applied Sciences zaprasza studentów Politechniki Łódzkiej na International Project Week: Termin: 30 stycznia 2017 – 3 Lutego 2017. Liczba studentów: 8-10 osób

więcej

2016-12-08

Spotkanie Branżowe

Informujemy o zbliżającym się spotkaniu branżowym „Wydział Mechaniczny Politechniki Łódzkiej – dobry partner dla Przemysłu" które odbędzie się w dniu 14.12.2016 r. w Fabryce Inżynierów XXI wieku, ul. Stefanowskiego 1/15, budynek A18, I piętro Sala 102

więcej

2016-12-07

I edycja konkursu o nagrodę imienia Ignacego J. Paderewskiego

Zapraszamy do udziału w I edycji konkursu o nagrodę imienia Ignacego Jana Paderewskiego, za najlepszą pracę licencjacką, magisterską i doktorską poświęconą historii oraz współczesnym problemom Kolumny

więcej

2016-12-07

Corning Day

Już 14 grudnia o godz. 12 w auli F10 Instytutu Informatyki eksperci z firmy Corning spotkają się z władzami i studentami Politechniki Łódzkiej, aby podsumować tegoroczną współpracę i ogłosić plany na kolejny rok. Weź udział w Corning Day i dowiedz się od swoich kolegów z uczelni, jak dostać się na program stażowy do firmy i jakie korzyści daje przygotowanie pracy dyplomowej we współpracy z międzynarodowym koncernem.

więcej

2016-12-01

Oferta praktyk/ stażu/ pracy

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą praktyk/ stażu/ pracy

więcej

2016-12-01

Zapraszamy do udziału w zawodach SmartMoto Challenge

Zapraszamy do udziału w zawodach SmartMoto Challenge, które organizujemy w sierpniu 2017 roku we Wrocławiu. To konkurs, w którym rywalizują drużyny złożone ze studentów i doktorantów uczelni technicznych z całego świata..

więcej

2016-11-28

Zapraszamy na warsztaty realizowane w ramach współpracy między Wydz. Mechanicznym, a P&G!

Zapraszamy do rejestracji na warsztaty realizowane w ramach współpracy między Wydziałem Mechanicznym, a P&G! Zapisy do 10.12.16. Liczba miejsc ograniczona! Zapisy pod adresem: wrsmechaniczny@gmail.com

więcej

2016-11-25więcej

Corning Day

Już 7 grudnia o godz. 12 w auli F10 Instytutu Informatyki eksperci z firmy Corning spotkają się z władzami i studentami Politechniki Łódzkiej, aby podsumować tegoroczną współpracę i ogłosić plany na kolejny rok. Weź udział w Corning Day i dowiedz się od swoich kolegów z uczelni, jak dostać się na program stażowy do firmy i jakie korzyści daje przygotowanie pracy dyplomowej we współpracy z międzynarodowym koncernem.

więcej

2016-11-17

Zapraszamy na Dzień Otwarty Politechniki Łódzkiej

Zapraszamy na spotkanie ze studentami i wykładowcami, które odbędzie się 2 grudnia w Instytucie Fizyki PŁ w ramach Dnia Otwartego naszej uczelni. W tym roku chcemy przybliżyć uczelnię poprzez prelekcje przygotowane przez studentów z kół naukowych oraz wykładowców ze wszystkich Wydziałów PŁ.

więcej

2016-11-14

7 Mobility Week

Mobility Week to cykliczne wydarzenie w Politechnice Łódzkiej przedstawiające możliwości związane z wyjazdami studentów na studia i praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+.

Jeśli jesteś studentem Politechniki Łódzkiej, planujesz odbyć studia i praktyki za granicą, lub może dopiero zastanawiasz się nad mobilnością zagraniczną, przyjdź na Mobility Week, który odbędzie się w dniach od 16 do 22 listopada 2016. Dowiesz się, jakie korzyści osobiste i zawodowe niesie ze sobą wyjazd na stypendium. Słowem "Daj się ponieść Erasmusowi".

więcej

2016-11-10

Akademickie Targi Pracy

Kolejna edycja Akademickich Targów Pracy odbędzie się 26 kwietnia 2017.

więcej

2016-11-10

Oferta pracy dla osób po kierunku Energetyka

Urząd Miejski w Dobrym Mieście poszukuje pracownika na stanowisko : podinspektor - gminny energetyk

więcej

2016-11-04

Zapraszamy na Dni Otwarte

 

Zapraszamy na dni otwarte w firmie ABB Łódź w dniu 28 listopada 2016 r.

W Dniu Otwartym dla Kobiet w CORNING w dniu 22 listopada 2016 r.

więcej

W JTI Polska w dniu 8 listopada 2016 r.

więcej

2016-10-27

"W prostych słowach" o grafenie

Na portalu Naukowej Interaktywnej Telewizji HD w Sieci PIONIER w poniedziałek, 24 października, odbyła się premiera krótkiego programu naukowego "W prostych słowach". W premierowym odcinku zostali przedstawieni naukowcy z PŁ, którzy opracowali metodę wytwarzania grafenu i uzyskali na nią ochronę patentową, obowiązującą w USA i Unii Europejskiej.

Głównym koordynatorem badań jest prof. Piotr Kula, który “w prostych słowach” wyjaśnł co to jest grafen.

Dodatkowe materiały promujące odcinek znajdą się również na: podportalu cyklu: http://platontv.pl/cycle/w-prostych-slowach blogu PlatonTV: http://blog.platontv.pl/

2016-10-21

II edycja Konkursu i Programu Akredytacyjnego "Studia z Przyszłością"

 

Zapraszamy Państwa do udziału w II edycji Konkursu i Programu Akredytacyjnego "Studia z Przyszłością" , który służy wyróżnianiu i promowaniu najbardziej nowoczesnych kierunków studiów na polskich uczelniach. Do akredytacji w II edycji Programu "Studia z Przyszłością" mogą być zgłaszane kierunki studiów I i II stopnia, studiów jednolitych magisterskich , studiów doktoranckich, a także kierunki studiów podyplomowych i specjalności na kierunkach studiów, prowadzone w polskich szkołach wyższych wszystkich typów. Zgłoszenia w II edycji Konkursu przyjmujemy w terminie do 18 listopada 2016 roku.

więcej

2016-10-21

Mobilna Prezentacja Kongsberg Automotive dotarła do Łodzi

 

Do piątku, 28 października, będzie można zobaczyć Mobilną Prezentację Kongsberg Automotive na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej. Dzięki tej prezentacji, studenci poznają tajniki funkcjonowania i konstruowania systemów komfortu pasażera w najnowszych modelach aut. Interaktywna wystawa umożliwia zapoznanie się z konstrukcją oraz zasadami działania samochodowych systemów masażu oraz mat grzewczych.

więcej

2016-10-12

Bony edukacyjne na naukę języka angielskiego.

 

Informujemy o możliwości uzyskania bonów edukacyjnych na naukę języka angielskiego fundowanych przez P&G w ramach programu stypendialnego Młodzi w Łodzi. Rekrutacja trwa tylko do najbliższego poniedziałku 17 października!

więcej

2016-10-13

Zawiadomienie

 

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 10.10.2016r. zmarł Prof. dr hab. inż. Cezary Szczepaniak - wybitny mechanik, specjalista w zakresie teorii i konstrukcji pojazdów, wykładowca akademicki, wieloletni dyrektor Instytutu Pojazdów PŁ, prezes Polskiego Towarzystwa Naukowego Motoryzacji.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 14 października (piątek) o godz. 11.45 na Cmentarzu Rzymskokatolickim pw. św. Wincentego, Doły, przy ul. Smutnej 9.

więcej

2016-10-11

Zaproszenie na seminarium z okazji 45-lecia działalności Koła Zakładowego SIMP

 

Zaproszenie na seminarium z okazji 45-lecia działalności Koła Zakładowego SIMP przy Politechnice Łódzkiej, które odbędzie się w dniu 14-10-2016 roku o godzinie 12:00 w budynku „Fabryki Inżynierów XXI-wieku”- Budynek A18, ul. Stefanowskiego 1/15, 90-924 Łódź.

więcej

2016-10-10

Konkurs na najlepszą pracę doktorską i magisterską

 

Trwa XIX edycja konkursu na najlepszą pracę doktorską i magisterską przygotowaną z zastosowaniem programów z rodziny Statistica pod patronatem Polskiego Towarzystwa Statystycznego.

Pula nagród pieniężnych dla zwycięzców wynosi 10 tys. zł. Przewidziane są również nagrody dla wydziałów, na których zostały one obronione.

Zachęcamy do zgłaszania prac i dołączenia do tej grupy. Na kolejne prace czekamy do 7 listopada br. Bliższe informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej.

2016-10-10

Seminarium Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych

 

12 października odbędzie się seminarium "Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych". Podczas spotkania zostaną zaprezentowane ciekawe przykłady zastosowań prostych i zaawansowanych metod analizy danych w różnych dziedzinach badań naukowych, a referaty wygłoszą nasi współpracownicy i sympatycy na co dzień wykorzystujący statystykę i data mining w prowadzonych przez siebie badaniach.

Zachęcam do zgłaszania uczestnictwa. Udział bez opłat.

 

2016-10-07

VI edycja stypendiów naukowych Miasta Łodzi dla studentów i doktorantów

Zapraszamy do aplikowania studentów I roku stacjonarnych, jednolitych studiów magisterskich lub studiów pierwszego stopnia, którzy posiadają status finalisty lub laureata ogólnopolskiego etapu olimpiady przedmiotowej, a także studentów I roku studiów doktoranckich, ze szczególnymi osiągnięciami w pracy naukowej, podejmujący badania w kluczowych dla rozwoju miasta obszarach. Wnioski o stypendium naukowe Miasta Łodzi w roku akademickim 2016/2017 można składać w terminie od 1 do 30 października 2016 roku.

więcej

2016-10-05

Konkurs o dwa stypendia dla studentów studiów II i III stopnia

 

Osoby zainteresowane zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniem dotyczącym konkursu . - pobierz list Termin nadsyłania zgłoszeń: 20 października 2016 r.

 

2016-10-05

1 października wystartowała rekrutacja do kolejnej edycji programu stypendialnego Młodzi w Łodzi

 

Wnioski stypendialne dostępne na stronie www.mlodziwlodzi.pl należy składać do 21 października 2016 r.

więcej

2016-09-20

Zapraszamy na dni otwarte w firmie AppYourself - 7 października 2016 r.

Jesteś ciekawy, jak wygląda proces tworzenia aplikacji mobilnych? Chcesz spotkać kreatywnych i ambitnych młodych ludzi? Zapraszamy na Dzień Otwarty w firmie AppYourself! Będziesz miał okazję poznać tajniki pracy naszych deweloperów, testerów, designerów oraz działu customer service. Pokażemy Ci, jak przy pomocy naszego konfiguratora stworzyć apkę oraz udostępnić ją w App Store. A może chciałbyś spróbować swoich sił w procesie powstawania aplikacji mobilnej?

więcej

2016-09-20

Zapraszamy na dni otwarte w firmie ABB - 13 października 2016 r

Zapraszamy studentów ostatnich lat Politechniki Łódzkiej (Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, Wydział Mechaniczny ) do wzięcia udziału w Dniu Otwartym w ABB w Aleksandrowie Łódzkim. W programie zwiedzanie Zakładu Silników Elektrycznych oraz Zakładu Urządzeń Przekształcania Mocy i Napędów, spotkanie z pracownikami zakładów (min. z Działu R&D, Działu Testów, Serwisu), warsztaty praktyczne z robotami ABB. Termin: 13.10.2016 od godziny 9.00 do 15.30

więcej

2016-09-23

Wystawa o założycielu Politechniki Łódzkiej

 

W środę, 28 września, na Politechnice Łódzkiej zostanie otwarta wystawa poświęcona wybitnemu uczonemu i pedagogowi, prof. Bohdanowi Stefanowskiemu.

więcej

2016-09-19

Zapraszamy na seminarium naukowe poświęcone pamięci prof. Katarzyny Kowal-Michalskiej

 

W dniu 25 września 2016 roku przypada 68. rocznica urodzin śp. Prof. Katarzyny Kowal-Michalskiej, naszej nieodżałowanej koleżanki, która cieszyła się niekwestionowanym autorytetem, zaufaniem i życzliwością.

W pierwszą rocznicę śmierci prof. Katarzyny Kowal-Michalskiej organizujemy seminarium naukowe poświęcone Jej dorobkowi naukowemu wraz z promocją monografii poświęconej Jej pamięci.

 

Seminarium odbędzie się w dniu 26 września 2016 roku o godz. 11:15 w sali Rady Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej (sala 102 bud. A20 tzw. Fabryki Inżynierów XXI w. przy ul. Żeromskiego 116).

 

2016-09-22

Inauguracja roku akademickiego 2016/2017

 

Uroczystość immatrykulacji dla wszystkich kierunków na naszym Wydziale odbędzie się o godzinie 11.00 w Auli im.Sołtana w budynku A19.

2016-09-11

Konkurs na najlepszą magisterską pracę dyplomową na Politechnice Łódzkiej

Zapraszamy do zapoznania się z warunkami konkursu ogłoszonego przez Łódzką Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych

więcej

2016-09-05

Studiujesz? Praktykuj! - Program Staży Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej

Informujemy, że rusza kolejna edycja Programu "Studiujesz? Praktykuj! - Program Staży Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej", skierowana do studentów IV roku studiów stacjonarnych I stopnia kierunku Automatyka i robotyka, Wydziału Mechanicznego (rocznik 2013/2014.

Zainteresowanych udziałem w programie zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym z Kierownikiem Projektu dr inż. Agnieszką Kobierską, które odbędzie się o godz. 18.00 w budynku A20, sala 308, 3 piętro.

Szczegółowe informacje na temat projektu dostępne są na stronie internetowej http://www.studiujesz.praktykuj.p.lodz.pl/.

2016-08-30

Stypendia DAAD w roku akademickim 2017/2018

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą stypendialną DAAD na stypendia indywidualne dla kandydatów z polskich uczelni oraz informacje o innych niemieckich organizacjach wspierających wymianę akademicką. W tym roku, tak jak i w latach ubiegłych, DAAD wspiera studentów, absolwentów, doktorantów oraz naukowców. Dokładny opis wszystkich programów dostępny jest również na stronie internetowej www.daad.pl.

więcej

2016-08-29

Wsparcie firmy MERS Abrasives dla studentów

Wszyscy studenci realizujący własne projekty inżynieryjne, lub prowadzący badania naukowe mogą liczyć na wsparcie firmy MERS Abrasives w zakresie dostępu do narzędzi ściernych oraz niezbędnych porad w zakresie obróbki metali i tworzyw sztucznych.

więcej

2016-08-05

Rekrutacja 2016.

Trwa rekrutacja na studia I i II stopnia na rok akademicki 2016/17. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i wybrania kierunku dla siebie.

więcej

2016-08-05

Szkoła Letnia - same korzyści dla studentów PŁ

Firma Kongsberg Automotive, we współpracy z Politechniką Łódzką, zorganizowała Szkołę Letnią „Summer Automotive School – SAS” – nowy projekt, którego celem było przygotowanie studentów do przyszłej pracy w zawodzie związanym z motoryzacją. Uczestnicy projektu mieli rozwiązać problem obniżenia masy fotela samochodowego przy zachowaniu jego wytrzymałości.

więcej

2016-07-29

Chcesz zamieszkać w akademiku PŁ?

Wszyscy świeżo przyjęci na studia I stopnia w Politechnice Łódzkiej mają możliwosć zakwaterowania w domach studenckich naszej uczelni.

więcej

2016-07-22

Niedzielny spacer po kampusie PŁ

Politechnika Łódzka zaprasza w niedzielę, 31 lipca w ramach obchodów urodzin Łodzi, na spacer z przewodnikiem po kampusie B uczelni. Kampus B to wyjątkowy teren, na którym sąsiadują ze sobą zabytkowe wille i zrewitalizowane fabryki łódzkich fabrykantów z nowoczesnymi obiektami dydaktycznymi i badawczymi Politechniki Łódzkiej.

więcej

2016-07-14

Adapciak 2016

Samorząd Studencki zaprasza na najlepszy obóz studencki - "Adpaciak". 11-18 września 2016, Łazy koło Mielna. Baw się razem z nami.

więcej

2016-07-07

Miłośnicy motoryzacji zapraszają na PŁ

W imieniu zespołu Iron Warriors ze Studenckiego Koła Naukowego Miłośników Motoryzacji na PŁ zapraszamy na Politechnikę Łódzką na spotkanie zatytułowane "Jak przejechać 830 km i więcej na jednym litrze paliwa?". Prezentacja SKN odbędzie się w czwartek, 7 lipca, o godz. 14.00 w Fabryce Inżynierów na Wydziale Mechanicznym PŁ (ul. Stefanowskiego 2), Budynek A 18.

Spotkanie będzie poświęcone m.in. prezentacji bolidu EcoArrow II oraz osiągnięć studentów na najbardziej prestiżowych zawodach: niedawno zakończonych Shell Eco Marathon w Londynie oraz EduEco we Francji. W spotkaniu wezmą także udział przedstawiciele firm wspierających studencki projekt.

2016-06-20

Oferta praktyk studenckich w firmie Euroglas.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą praktyk studenckich przygotwaną przez firmę Euroglas. więcej

2016-06-17

Niemcy i Norwegia czekają na polskich konstruktorów.

To ostatni dzwonek dla młodych polskich inżynierów, aby wziąć udział w konkursie „Innovate with Kongsberg Automotive. Choose your automotive career path” i dołączyć do największego zespołu norweskiego holdingu w zakładzie w Pruszkowie. Projekty, dotyczące innowacyjnych rozwiązań, jakie można wykorzystać w fotelach samochodowych przyszłości, przyjmowane będą już tylko do 30 czerwca br.

więcej

2016-06-15

#PŁ wita lato!

Lato zbliża się wielkimi krokami, więc czas je powitać! Już w poniedziałek, 20 czerwca zapraszamy studentów i pracowników, a także wszystkich sympatyków Politechniki Łódzkiej do udziału w całodniowym happeningu. Lato w naszym mieście rozpocznijmy z dużym znakiem #PŁ.

więcej

2016-06-14

Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Biomedycznej BioMed-Spec otrzymało nagrodę w konkursie KOKON

Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Biomedycznej BioMed-Spec otrzymało nagrodę w konkursie KOKON organizowanym przez Forum Uczelni Technicznych. Nasze SKN z projektem „Budowa biodrukarki 3D - druk implantów z Materiałów Biologicznych” zostało nagrodzone w kategorii „Technologie materiałowe, chemia i biotechnologia”. Więcej na temat konkursu i projektów można przeczytać na stronie www.fut.edu.pl/konkurs.

2016-06-13

Studia Podyplomowe Wykorzystanie Odnawialnych Źródeł Energii

Zapraszamy na dwusemestralne studia podyplomowe z zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii, prowadzone w Politechnice Łódzkiej w ramach interdyscyplinarnego zespołu ekspertów z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki Informatyki i Automatyki oraz Wydziału Mechanicznego.

więcej

2016-06-13

Bieg o Puchar Rektora PŁ

Zapraszamy studentów PŁ do udziału w 29. edycji Biegu o Puchar JM Rektora Politechniki Łódzkiej, prof. Stanisława Bieleckiego. Zawody zostaną rozegrane w Parku im.J. Poniatowskiego, w piątek, 17 czerwca o godz. 14.15. Start i meta - róg ul. Parkowej i ul. Inżynierskiej. Dla najlepszych uczestników biegu przewidziane są atrakcyjne nagrody.

2016-06-03

Zapraszamy do udziału w Programie Stażowym w Novartis Technical Operations.

Program płatnych staży jest skierowany głównie do studentów IV i V roku oraz absolwentów różnych kierunków – zarówno technicznych, biologiczno-chemicznych, jak i biznesowych oraz humanistycznych. Jest to okazja dla studentów, aby zdobyć praktyczne umiejętności przydatne na rynku pracy.

więcej

2016-06-03

Zapraszamy na spotkanie z Zamet Industry S.A.

W dniu 14.06. 2016 w godzinach 10.00 -14.00 na Wydziale Mechanicznym zapraszamy na spotkanie z Zamet Industry S.A..Jesteśmy grupą kapitałową , częścią grupy TDJ .Jako jeden z wiodących producentów wielkogabarytowych konstrukcji stalowych oraz maszyn i urządzeń dla przemysłu oferujemy ogromne możliwości rozwoju zawodowego w ramach ogólnokrajowych struktur.

więcej

2016-06-01

Konkurs firmy Tauron na najlepszą pracę magisterską.

10 tys. złotych czeka na zwycięzców konkursu na pracę magisterską, której tematyka pracy dotyczy zagadnienia: „Inteligentne sieci elektroenergetyczne – rozwój i eksploatacja”. Zgłoszenia do drugiej edycji konkursu organizowanego przez firmę Tauron Dystrybucja można zgłaszać do 14.10.2016r.

więcej

2016-05-31

IX KONFERENCJA METEORYTOWA 3 – 5 czerwca 2016 r.

IX Konferencja Meteorytowa jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Meteorytowe i Politechnikę Łódzką przy współudziale Uniwersytetu Łódzkiego (w tym Muzeum Geologicznego im. Jana Ziomka), Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Arego Sternfelda w Łodzi, EC1- Łódź Miasto Kultury i odbędzie się w Politechnice Łódzkiej.

więcej

2016-05-29

Dzień Otwarty w firmie HUTCHINSON .

Zapraszamy na Dzień Otwarty w firmie HUTCHINSON w dniach 14 oraz 17 czerwca 2016 r.

więcej

2016-05-29

Dzień Otwarty w firmie SANNPROFI.

Zapraszamy na Dzień Otwarty w firmie SANNPROFI w dniu 9 czerwca 2016 r.

więcej

2016-05-23

PŁ wzorem dla uczelni technicznych

Komisja Europejska przyznała Politechnice Łódzkiej logo HR Excellence in Research i tym samym potwierdziła, że uczelnia stwarza atrakcyjne warunki pracy i rozwoju dla naukowców. PŁ jest pierwszą uczelnią techniczną i trzecią w Polsce, którą wyróżniła KE.

więcej

2016-05-23

Lodz Solar Team - warsztaty dla dzieci

Dnia 17 maja na terenie naszej uczelni odbyły się warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 91 w Łodzi w ramach cyklicznych spotkań z młodzieżą, organizowanych przez studentów zaangażowanych w projekt Lodz Solar Team.

 

więcej

2016-05-18

Prof. dr hab. inż. Tomasz Kubiak Dziekanem Elektem Wydziału Mechanicznego

Komisja Wyborcza Wydziału Mechanicznego informuje, że Wydziałowe Kolegium Elektorów w dniu 17 maja br. dokonało wyboru Dziekana Wydziału Mechanicznego PŁ na kadencję 2016-2020.

Dziekanem Wydziału został: Prof. dr hab. inż. Tomasz Kubiak. Serdecznie gratulujemy

Dziekan

więcej

2016-05-11

Zaproszenie na spotkanie z kandydatem na Dziekana Wydzialu Mechanicznego PŁ prof. dr hab. inż Tomaszem Kubiakiem,.

W dniu 16 maja (poniedziałek) o godz.12.15 w sali 102 Fabryki Inżynierów XXI w odbędzie się spotkanie z kandydatem na Dziekana Wydziału Mechanicznego PŁ, prof. dr hab. inż. Tomaszem Kubiakiem, na które serdecznie zapraszamy wszystkich elektorów oraz pracowników doktorantów i studentów Wydziału

2016-05-11

Projekt Badawczy GUESSS

Politechnika Łódzka kolejny raz włączyła się do światowego projektu GUESSS, którego celem jest odkrywanie i pielęgnowanie ducha przedsiębiorczości wśród studentów. Badanie polega na wypełnieniu krótkiej ankiety on-line.

więcej

2016-05-08

Wybrano prorektorów na nową kadencję

Elektorzy reprezentujący całą społeczność akademicką uczelni, dokonali wyboru prorektorów PŁ w kadencji 2016-2020. Rektor-elekt Politechniki Łódzkiej - prof. Sławomir Wiak zgłosił cztery kandydatury, które w tajnym głosowaniu uzyskały akceptację uprawnionych do głosowania pracowników PŁ.

więcej

2016-05-08

KONGSBERG AUTOMOTIVE zaprasza na prezentację.

KONGSBERG AUTOMOTIVE zaprasza na prezentację: "Komfort pasażera w samochodzie przyszłości." - wtorek (10.05) godzina 12:00, bud. "Fanryka Inżynierów XXw." sala 102.

więcej

2016-05-05

Konkurs Prix Galien Polska 2016

Zapraszamy serdecznie pracowników naukowych oraz studentów Politechniki Łódzkiej do udziału w Prix Galien Polska 2016 - konkursie doceniającym innowacyjne rozwiązania dla farmacji i medycyny. Jego integralną częścią są kategorie innowacyjnego odkrycia naukowego, mającego przełomowy wpływ na diagnostykę, leczenie i/lub zapobieganie chorobom oraz wyrobu medycznego.

więcej

2016-05-04

XVI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU- SIMP 2016

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, Zarząd Główny w Warszawie organizuje XVI EDYCJĘ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU o dyplom i nagrodę Prezesa SIMP na najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym wykonaną i obronioną w krajowej wyższej szkole technicznej.

więcej

2016-05-04

Dzień Otwarty w firmie XEROX.

Zapraszamy na Dzień Otwarty w firmie XEROX w dniu 19 maja 2016 r.

więcej

2016-05-04

Dzień Otwarty w firmie JTI.

Zapraszamy na Dzień Otwarty w firmie JTI w dniu 18 maja 2016 r.

więcej

2016-05-04

Dzień Otwarty w firmie CORNING.

Zapraszamy na Dzień Otwarty w firmie CORNING w dniu 13 maja 2016 r.

więcej

2016-05-04

Dzień Otwarty w firmie E.G.O

Zapraszamy na Dzień Otwary w firmie E.G.O. w dniu 12 maja 2016 r.

więcej

2016-04-27

Oferta pracy dla nauczyciela.

Zespół Szkół Nr I im. Batalionów Chłopskich w Bratoszewicach, poszukuje nauczyciela przedmiotów zawodowych w technikum mechatronicznym.

więcej

2016-04-26

Konkurs - AUTOMATYK PŁ

Wydział Mechaniczny i Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Zapraszają do wzięcia udziału w konkursie „Automatyk PŁ”. Regulamin do pobrania pdf

więcej

2016-04-25

Praktykuj w Łodzi-staże wakacyjne 2016

Uwaga studenci i absolwenci przypominamy o projekcie "Praktykuj w Łodzi-staże wakacyjne 2016” do końca rekrutacji pozostało tylko 5 dni!!!.

więcej

2016-04-20

Prof. Sławomir Wiak rektorem-elektem PŁ

20 kwietnia kolegium elektorskie na zebraniu wyborczym w tajnym głosowaniu zadecydowało, że rektorem Politechniki Łódzkiej w kadencji 2016-2020 będzie obecny prorektor ds. edukacji - prof. Sławomir Wiak. Drugim kandydatem na rektora był prof. Piotr Paneth, obecny prorektor ds. nauki.

więcej

2016-04-18

Zapraszamy na kolejną 2-dniową edycję Dnia z Pracodawcą

W dniach 26 i 27 kwietnia zapraszamy na 2-dniową edycję Dnia z Pracodawcą organizowaną przez organizację studencką BEST Łódź.

więcej

2016-04-13

Poznaj Design Thinking z zespołem DT4U!

W trakcie bieżącego semestru letniego r.ak. 2015/2016 (od kwietnia do czerwca) zapraszamy na 30 godz. szkolenie. więcej

2016-04-12

Nabór wniosków kandydatów ubiegających się o stypendium naukowe doktorantów.

Ogłoszono nabór wniosków kandydatów ubiegających się o stypendium naukowe doktorantów, granty wewnętrzne doktorantów i granty wewnętrzne młodych pracowników Wydziału Mechanicznego w roku 2016 .

więcej

2016-04-12

Dzień Otwarty w firmie GE

Już 25 kwietnia w godzinach 10.00-14.00 zapraszamy na Dzień Otwarty w GE.

 

więcej

2016-04-11

Szkolenia podczas Akademickich Targów Pracy

Studencie! Akademickie Targi Pracy są to największe targi pracy w Polsce. W związku z tym zachęcamy Was do odwiedzenia 19 kwietnia (wtorek) nowej hali Expo-Łódź, celem zapoznania się z ofertą czołowych firm z branży technologicznej http://atp.lodz.pl/dla studentow i absolwentow/Szkolenia oraz udziału w organizowanych przez nie szkoleniach w Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE).

więcej

2016-04-08

Dzień Otwarty w firmie POLKOMTEL

Zapraszamy do wzięcia udziału w Dniu Otwartym w firmie POLKOMTEL w dniu 21 kwietnia 2016 r.

więcej

2016-04-07

Akademickie Targi Pracy

Studencie! Marzysz o stanowisku menedżera sprzedaży, kierownika produkcji czy po prostu poszukujesz ciekawego programu praktyk? Akademickie Targi Pracy to idealne rozwiązanie dla Ciebie! Akademickie Targi Pracy (ATP) to jednodniowe spotkanie firm, podczas którego młodzi ludzie mają okazję poznać aktualną ofertę pracy każdego z wystawców. więcej

2016-04-08

Spotkania z kandydatami na Rektora Politechniki Łódzkiej

Zapraszamy elektorów oraz pracowników, doktorantów i studentów Wydziału na spotkania z kandydatami na Rektora Politechniki Łódzkiej.

Spotkanie z prof. dr. hab. inż. Piotrem Panethem odbędzie się dnia 12 kwietnia 2016 r., o godz. 12.15 w sali 102 Fabryki Inżynierów XXI.

Spotkanie z prof. dr hab. inż. Slawomirem Wiakiem odbędzie się dnia 15 kwietnia 2016 r., o godz. 9.15 w sali 102 Fabryki Inżynierów XXI.

2016-04-05

Konkurs na stanowisko student - doktorant stypendysta

Jeśli jesteś studentem studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych II stopnia na kierunku mechaniczny/budowlanym, lub studentem co najmniej 4 roku studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych jednolitych studiów magisterskich na kierunku mechanicznym/budowlanym, albo doktorantem na kierunku mechanicznym/budowlanym, i masz ma doświadczenie w projektowaniu maszyn i urządzeń, a także zainteresowania w zakresie badań związanych z projektem (dynamiczne tłumiki drgań, dynamika układów nieliniowych). To zapraszamy do aplikowania w konkursie.

więcej

2016-04-05

Dzień Otwarty w firmie ERICPOL

Chcesz zobaczyć jak pracują i co robią informatycy w Ericpolu? Zastanawiasz się w jaki sposób możesz do nas dołączyć? A przy tym wszystkim, chcesz się dobrze bawić i spędzić czas w wyjątkowy sposób? Serdecznie zapraszamy Cię do udziału w Dniu Otwartym 14 kwietnia, od godz. 9 do 12 .

więcej

2016-04-04

Oferty staży w Grupie Adamed.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą staży w Grupie Adamed.

Staż w Dziale Bezpieczeństwa i Infrastruktury IT pdf

Staż w Dziale Zapewnienia Jakości pdf

Staż w Pracowni In Silicopdf

2016-03-16

szkola

Zaproszenie na seminarium “Dni otwarte OMRON Termin: 23. marca 2016”

Udział w części praktycznej będą mogły wziąć tylko te osoby, które wcześniej zarejestrują się, przesyłając swoje dane (imię, nazwisko, nazwa firmy) na adres: seminarium_omron_plodz@dlserwis.pl
Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 20. marca. Ilość miejsc jest organiczona, decydująca będzie kolejność zgłoszeń.

więcej

2016-03-23

szkola

XXI Konkurs o Nagrodę Siemensa za rok 2015

Politechnika Warszawska i SIEMENS Sp. z o.o. ogłaszają XXI Konkurs o Nagrodę Siemensa za rok 2015.

Konkurs służy promowaniu wybitnych osiągnięć w technice i badaniach naukowych prowadzonych przez pracowników instytucji akademickich i pozaakademickich w Polsce.

więcej

2016-03-18

Oferta praktyk Erasmus + w Wiedniu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą projektów (prac magisterskich), które mogą zostać zrealizowane w formie praktyk Erasmus+ w Department of Material Sciences and Process Engineering w BOKU (University of Natural Resources and Life Sciences) w Wiedniu.

więcej

2016-03-17

Oferta stażu w Airbus Helicopters Polska (Łódź)

więcej

2016-03-15

Inżynier potrzebny od zaraz!

23. Inżynierskie Targi Pracy na Politechnice Warszawskiej. W dniach 15-16 marca 2016 roku w Dużej Auli Gmachu Głównego odbędzie się już 23-cia edycja Inżynierskich Targów Pracy. Weźmie w nich udział blisko 100 firm i instytucji, cenionych na rynku pracy. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Studentów BEST Warszawa, działające na Politechnice Warszawskiej.

więcej

2016-03-14

szkola

Pracownicy P&G czekają na Ciebie w Fabryce Inżynierów 22 marca br.

Odkryj, czym zajmuje się Inżynier Procesu w Procter&Gamble i weź udział w Dniu P&G na Wydziale Mechanicznym. Pracownicy P&G czekają na Ciebie w Fabryce Inżynierów.
Agenda:
10-12.00 Warsztaty dla studentów "Failure Mode and Effects Analysis (FMEA) - jako narzędzie wspomagające projektowanie sprzętu dla przemysłu."
12-13.00 Prezentacja o firmie dla studentów, w szczególności tych z  III, IV i V roku
13.00-14.15 Test rekrutacyjny P&G, do których mogą przystąpić osoby chętne z III, IV i V roku studiów
13-16.00 Konkurs wiedzy o firmie - zapraszamy wszystkich zainteresowanych (0 16.00 ogłoszenie wyników konkursu - do wygrania 30 nagród, m.in. kosmetyki P&G)
Zgłoszenia na warsztat i/lub testy należy przesyłać drogą mailową na: w.koska@samorzad.p.lodz.pl wrsmechaniczny@gmail.com
(w zgłoszeniu prosimy o podanie imienia, nazwiska, nr albumu oraz kierunku studiów; potwierdzenie zapisu zostanie przesłane mailem)

2016-03-09

A może przygoda z motoryzacją?

Najbliższe dwa dni to prawdziwa gratka dla studentów oraz świeżo upieczonych absolwentów uczelni wyższych. Zwłaszcza dla tych, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z motoryzacją. W środę i czwartek, 9-10 marca, w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Dobrej, w Warszawie, wszyscy zainteresowani pracą, płatnym stażem czy praktykami w pruszkowskim zakładzie, po raz kolejny będą mieli możliwość, aby spotkać się z przedstawicielami działu HR

więcej

2016-03-07

szkola

Dni Otwarte Politechniki Łódzkiej

W dniach 17-18 marca 2016 roku Politechnika Łódzka organizuje Dni Otwarte - czyli Święto Wydziałów PŁ. Nasi pracownicy i studenci przygotowali bogaty program obejmujący nie tylko zwiedzanie poszczególnych budynków uczelni, ale także wykłady, pokazy doświadczeń oraz warsztaty.

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do zapoznania się z załączonym programem Dni Otwartych.

więcej

2016-03-03

Konkurs na stypendystę - studenta i doktoranta

Zapraszamy do aplikowania w konkursach na stypendystę - studenta i doktoranta.

Zgłoszenia należy przesyłać w postaci plików PDF drogą elektroniczną na adres: k-12@adm.p.lodz.pl. Termin składania ofert upływwa 21 marca 2016, godz. 23:59.

więcej

2016-02-29

Fundacja im. Czesława M. Rodkiewicza zaprasza do udziału w konkursie.

Fundacja im. Czesława M. Rodkiewicza ogłosiła konkurs dla doktorantów inżynierów prowadzących badania na styku nauk technicznych i medycznych.

Informacje o konkursie i samej fundacji są dostępne na stronie: http://republika.pl/cmrsf. Do pobrania : wniosek pdf i zaproszenie pdf

więcej

2016-02-25

szkola

Praktyki w firmie Speedbergx

Speedbergx to nowa dynamicznie rozwijająca się firma branży TSL, której głównym atutem jest doświadczona i profesjonalna kadra managerska dbająca o stały rozwój i konkurencyjność oferty względem klienta. Profil działania firmy to transport drogowy oraz spedycja. W związku z rozwojem firmy poszukujemy kandydatów na bezpłatne praktyki na stanowisku: Praktykant w dziale transportu i logistyki.

więcej

2016-02-22

szkola

Dzień Otwarty w BIURZE BANKOWOŚCI ZDALNEJ PKO BANK POLSKI

Zapraszamy studentów do wzięcia udziału w Dniu Otwartym w Biurze Bankowości Zdalnej PKO BANK POLSKI w dniu 25 lutego 2016 r.

Czekamy na Ciebie o godzinie 11:00 (czas trwania ok 2-3h) w Biurze przy ul. Pomorskiej 106, piętro V, wejście 1B

więcej

2016-02-18

szkola

Młodzi w Łodzi i firma DELL zapraszają na Dzień Otwarty!.

Jeśli:
– Snujesz wizję o swojej przyszłości i próbujesz budować doświadczenie
-Studiujesz Automatykę, Elektrotechnikę, Zarządzanie Produkcją lub Logistykę
– Chciałabyś poznać swojego potencjalnego Pracodawcę

Zapraszamy Cię 22 marca 2016 r. na Drzwi Otwarte do naszej siedziby:

Dell Products Poland Sp. z o.o.
ul. Informatyczna 1
92-410 Łódź

więcej

2016-02-11

Rektor Politechniki Łódzkiej ogłosił cztery konkursy.

Informujemy, że Rektor Politechniki Łódzkiej ogłosił cztery konkursy o nagrody

1. za najwyższą liczbę cytowań w 2015r. o wartości 25 000 zł

2. za najbardziej wartościową komercjalizację wyników prac badawczo-rozwojowych w 2015r. o wartości 40 000 zł

3. dla autora najlepszych publikacji naukowych wydanych w 2015r. o wartości 25 000 zł

4. dla najmłodszego pierwszego autora publikacji naukowej w 2015r. o wartości 10 000 zł.

więcej

2016-02-01

Stypendium GE Foundation Scholar-Leaders Program.

 

więcej

2016-01-27

szkola

XXVIII Konferencja Dziekanów Wydziałów Mechanicznych Polskich Uczelni Technicznych.

 

Zapraszamy do lektury biuletynu .

więcej

2016-01-19

PONAR na Politechnice Łódzkiej - dziękujemy!

Współpraca między światem nauki a rzeczywistością biznesu jest istotnym czynnikiem wpływającym na rozwój branży hydraulicznej, dlatego Grupa PONAR, jako producent elementów i układów hydrauliki siłowej z 50-letnim doświadczeniem, aktywnie wspiera kształcenie przyszłych inżynierów.

15.01.2016 r. w ramach Dnia Otwartego z hydrauliką siłową, po raz kolejny odwiedziliśmy Fabrykę inżynierów XXI wieku Politechniki Łódzkiej, gdzie nasi specjaliści mieli przyjemność podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zapraszamy do naszego filmu uzupełnionego o zdjęcia ze spotkań ze Studentami na PŁ (pobierz film ).

więcej

2016-01-19

car

HZDR SUMMER STUDENTS PROGRAM 2016 IN DRESDEN

About HZDR Helmholtz-Zentrum Dresden-Rossendorf (HZDR) is located in Dresden and is part of the Helmholtz Association, Germany’s largest research organisation. It houses eight institutes as well as five large-scale facilities. Joining HZDR, summer students will have the opportunity to work in the fields of:

matter,energy,health and technology .

więcej

2016-01-18

Rządowy program praktyk studenckich.

Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi uczestniczy w rządowym programie praktyk studenckich. Oferty praktyk zamieszczone są na stronach: www.oferty.praca.gov.pl i www.lodzkie.eu w zakładce „Praca w Urzędzie”.

Więcej informacji o rządowym programie praktyk można znaleźć na stronie Departamentu Służby Cywilnej KPRM .

2016-01-13

Rusza III edycja programu Atom dla Nauki

12 stycznia br. wystartowała kolejna, trzecia już edycja programu „Atom dla nauki”, ogólnopolskiego projektu informacyjno-edukacyjnego PGE EJ1, poprzez który spółka zachęca studentów i kadrę naukową szkół wyższych do bliższego zainteresowania się energetyką jądrową. W bieżącym roku akademickim PGE EJ1, odpowiedzialna za budowę pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce, będzie rozwijać współpracę programową z kilkoma uczelniami wyższymi, a dla młodych naukowców przygotowała atrakcyjne konkursy.

więcej

2016-01-12

Stypendium naukowe Marszałka Województwa Łódzkiego

4 stycznia 2016 roku ruszyła kolejna edycja stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego, zapraszamy do składania wniosków.

więcej

2016-01-07

Studia Podyplomowe - Odnawialne Źródła Energii

Zapraszamy na dwusemestralne studia podyplomowe z zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii, prowadzone w Politechnice Łódzkiej w ramach interdyscyplinarnego zespołu ekspertów z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki Informatyki i Automatyki oraz Wydziału Mechanicznego.

więcej

2016-01-07

Wakaty do Asco Numatics

Asco Numatics jest światowym liderem na rynku w zakresie produkcji elektrozaworów i automatyki przemysłowej, należy do amerykańskiego koncernu Emerson, który łączy najnowsze technologie, inżynierię i najbardziej innowacyjne rozwiązania. W Zakładzie Produkcyjnym w Łodzi oferujemy ciekawą pracę w stabilnej i dynamicznie rozwijającej się firmie zajmującej się produkcją elektrozaworów, siłowników i podzespołów do nich. Główny profil produkcji stanowi obróbka skrawaniem i montaż.

- Młodszy Specjalista ds. Parametryzacji Systemu ERP (projekt 4-miesięczny w obszarze Advanced Planning System) - 2 wolne wakaty - pobierz plik

- Specjalista ds. Parametryzacji Systemu ERP - pobierz plik

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2015

Wydział Mechaniczny